Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

Jakubova tehotná priateľka (†17) skočila z okna horiaceho bytu: FOTO Mladík prehovoril o zažitom pekle

Tragický požiar v Bohumíne
Tragický požiar v Bohumíne
Zdroj: Reprofoto/ČT24
18.08.2020 19:00

BOHUMÍN – Dvadsaťročný Jakub je rád, že vôbec žije. Z horiaceho bytu na 11. poschodí paneláku unikol riskantným skokom na susedný balkón. Vzápätí však zistil, že jeho láska Nikola, ktorá pod srdcom nosila ich bábätko, tam zomrela. Z mladíkovej spovede mrazí.


Jakub, Pavel, Rostislav a Žaneta utiekli z ohnivého pekla: Útok podpaľača prežili vďaka zhode okolností

Jakub (20) sa ako jeden zo štyroch z horiaceho bohmínskeho bytu zachránil. Keď zavrie oči, stále vidí plamene. „Stál som pred tými vstupnými dverami a boli to mikrosekundy, čo tiekol ten benzín a všetko začalo horieť,“ opísal Českej televízii.

Jakub (20)
Tragický požiar v Bohumíne
Zdroj: Reprofoto/ČT24

Mladíkovi a ďalším trom účastníkom oslavy sa podarilo preliezť na vedľajší balkón. „Na tej rímse sa mi pošmykla noha. Rozbehol som sa, všetko pálilo,“ spomína Jakub s tým, že sám nedokáže uveriť, ako také niečo zvládol.

 V plameňoch izby, ktorou požiar postupoval najrýchlejšie, zomrela jeho tehotná priateľka Nikola (†17). „Nás tam bolo pätnásť,“ pripomenul. „S mojou ešte nenarodenou dcérou šestnásť,“ dodal s plačom.

Tragický požiar v Bohumíne
Zdroj: Reprofoto/ČT24

Požiar bytu na jedenástom poschodí panelového domu v českom Bohumíne založil 8. augusta Zdeněk K. (54). Mal tak spraviť kvôli rodinným sporom. Bezprostredne po rozpútaní ohňa ušiel a pred domom sa s ostatnými ľuďmi prizeral mohutnému dymu stúpajúcemu z okien. Pozoroval hasičov a chválil sa, že to on má nešťastie na svedomí.

Zdeněk K. (54)
Tragický požiar v Bohumíne
Zdroj: Reprofoto/ČT24

Tragický požiar si vyžiadal jedenásť obetí na životoch, tiež zranených. V byte zomrelo niekoľko členov podpaľačovej rodiny. Zdeněk K. skončil vo väzbe. Hrozí mu až doživotný trest odňatia slobody.


Galéria

Tragický požiar v Bohumíne Jakub (20) Tragický požiar v Bohumíne Zdeněk K. (54) Zdeněk K. a požiar

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
VIDEO: YouTube/Týdeník Policie

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články