Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

KORONAVÍRUSOM sa v Afrike nakazilo už vyše 600-tisíc ľudí: Šírenie sa naďalej zrýchľuje

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
14.07.2020 12:07

JOHANNESBURG - Počet prípadov nákazy novým typom koronavírusu v Afrike dosiahol už vyše 600.000. Informovala o tom v utorok agentúra AP s tým, že šírenie koronavírusu sa na kontinente naďalej zrýchľuje.


Afrika prekročila hranicu 500.000 prípadov nákazy pred menej ako týždňom. Potvrdených prípadov choroby COVID-19, ktorú spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, je v 54 afrických krajinách už viac ako 610.000. Najvyšší počet infikovaných koronavírusom má Juhoafrická republika (JAR), ktorá eviduje vyše 287.000 potvrdených prípadov.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Od pondelka platí v JAR zákaz nočného vychádzania, a to od deviatej hodiny večer do štvrtej hodiny ráno. Na verejnosti je tiež povinné nosenie rúšok a opätovne bol zakázaný predaj alkoholu. Zavedenie nových opatrení obmedzujúcich pohyb a život občanov vzhľadom na situáciu v súvislosti s koronavírusom ohlásil v nedeľu juhoafrický prezident Cyril Ramaphosana.

"Keď sa blížime k vrcholu nákazy, je nevyhnutné, aby sme naše kliniky a nemocnice nezaťažovali zraneniami súvisiacimi s alkoholom, ktorým sa dá vyhnúť," povedal na margo zákazu predaja alkoholu. Medzi ďalšie krajiny, ktoré zápasia s nedostatkom lekárskeho vybavenia a personálu, patrí Nigéria, najľudnatejšia africká krajina, ktorá dosiaľ potvrdila viac ako 33.000 prípadov nákazy.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články