Panika a vydesení ľudia v Istanbule: VIDEO Metropolu Turecka zasiahlo silné zemetrasenie | Topky.sk

°C

Sobota, 18. január 2020. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Panika a vydesení ľudia v Istanbule: VIDEO Metropolu Turecka zasiahlo silné zemetrasenie

Zdroj: DHA
26.09.2019 14:10

ISTANBUL - V najväčšom tureckom meste Istanbule dnes spôsobilo paniku zemetrasenie o sile 5,8 stupňa. Jeho epicentrum bolo v Marmarskom mori niekoľko desiatok kilometrov juhozápadne od 15-miliónového veľkomesta. Podľa miestnych médií zatiaľ nie sú správy o tom, že by si otrasy vyžiadali väčšie škody či zranených.


Náhly útek z cely: Heroínovú Terezu a väzenkyne vydesilo zemetrasenie, hlásia stovky zranených

Podľa tureckej vládnej agentúry pre katastrofy a mimoriadne situácie (AFAD) udrelo zemetrasenie o sile 5,8 stupňa asi dve hodiny po poludní miestneho času. Už o dve hodiny skôr namerali seizmológovia otrasy o sile 2,9 stupňa. V pondelok zaznamenali prístroje podľa denníka The Daily Sabah juhozápadne od Istanbulu otrasy o sile 4,6 stupňa.

Panika a vydesení ľudia
Zdroj: Twitter/Hürriyet Daily News

Turecká televízia priniesla dnes zábery z mesta, na ktorých zmätení ľudia pobehujú pred budovami, ktoré opustili kvôli otrasom. Na jednom zo záberov sú aj pacienti na lôžkach, ktorí boli preventívne evakuovaní z nemocnice.

Zemetrasenia v Turecku nie sú ničím neobvyklým. Tento rok v lete ale zverejnili nemeckí vedci varovanie, že Istanbul môže v budúcnosti poškodiť silné zemetrasenie. Na základe 2,5-ročného merania napätia na zlome medzi dvoma tektonickými doskami na dne Marmarského mora pomocou podmorských prístrojov došli k záveru, že toto pnutie môže spôsobiť otrasy o sile 7,1 až 7,4 stupňa.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/Sözcü TV/Bölge Haber Ajansı / BÖLGE TV/fabriq

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články