Nová talianska vláda bude slušnejšia a nebude sa toľko hádať, povedal premiér Conte | Topky.sk

°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Nová talianska vláda bude slušnejšia a nebude sa toľko hádať, povedal premiér Conte

Taliansky premiér Giuseppe Conte (uprostred) reční pred hlasovaním o vyslovení dôvery jeho novej vláde v dolnej komore talianskeho parlamentu v Ríme
Taliansky premiér Giuseppe Conte (uprostred) reční pred hlasovaním o vyslovení dôvery jeho novej vláde v dolnej komore talianskeho parlamentu v Ríme
Zdroj: TASR/AP Photo/Andrew Medichini
09.09.2019 13:55

RÍM - Taliansky premiér Giuseppe Conte v pondelok zhodnotil, že jeho nová vláda bude oproti predchádzajúcej koalícii slušnejšia a menej hádavá, píše agentúra DPA.


Conte v prejave, ktorý predniesol v deň, keď bude dolná komora talianskeho parlamentu hlasovať o vyslovení dôvery jeho novej vláde, sľúbil, že vzťah nového kabinetu s Európskou úniou nebude natoľko konfliktný. Dodal, že jeho tím bude pracovať na oživení talianskeho hospodárstva a znížení daní.

Druhý kabinet 55-ročného staronového premiéra Conteho má 21 ministrov, medzi nimi má zastúpenie aj sedem žien. Koaličnú vládu vytvorili dve strany — protisystémové Hnutie piatich hviezd (M5S) a stredoľavicová Demokratická strana (PD).

Novým šéfom talianskej diplomacie je líder M5S Luigi Di Maio a novým ministrom hospodárstva Roberto Gualtieri z PD. Ministerkou vnútra sa stala Luciana Larmorgeseová a ministrom obrany Lorenzo Guerini z PD.

Nová vláda zložila prísahu v piatok. M5S tvorila v predchádzajúcej vláde 14 mesiacov koalíciou s pravicovo-populistickou Ligou Severu (LN).


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články