°C

Štvrtok, 6. august 2020. Meniny má Jozefína, zajtra Štefánia.

Sériový vrah z Cypru priznal vinu: Zavraždil sedem žien a dievčat, toto sú jeho slová na súde

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/AP Photo/Petros Karadjias
24.06.2019 14:20

NIKÓZIA - Cyperský vojenský kapitán v pondelok priznal vinu v dvanástich bodoch obžaloby za premyslenú vraždu a únos siedmich žien a dievčat zo zahraničia. Počas svojho vystúpenia pred trestným súdom sa tiež ospravedlnil rodinám zosnulých za "nespravodlivú bolesť", ktorú im spôsobil.


Nicolas Metaxas trom sudcom, ktorí by neskôr počas pondelka mali vyniesť rozsudok, povedal, že "nemá jasné odpovede" na to, prečo sa dopustil vrážd, a má problém zistiť "prečo a ako". Ako tiež uviedol, jeho spolupráca s políciou je to "najmenej", čo môže urobiť, aby zmiernil bolesť rodín jeho obetí i jeho samotného. "Nemôžem vrátiť čas a odčiniť, čo som spravil," prečítal 35-ročný muž oblečený v nepriestrelnej veste z pripraveného prejavu pred preplnenou súdnou sieňou.

Metaxas tiež požiadal úrady, aby ho vypočul vedecký výbor, aby sa ponoril do jeho psychiky a zistil dôvody jeho konania. Spomenul bližšie nešpecifikované udalosti spred desaťročí, na ktoré sa pokúša zabudnúť.

Sériový vrah z Cypru
Zdroj: SITA/AP/Philippos Christou

Muž zabil tri Filipínky a dcéru jednej z nich, Nepálčanku a matku a dcéru z Rumunska. Sú to prvé sériové vraždy na Cypre. Podľa štátneho prokurátora šesť z Metaxasových obetí zomrelo v dôsledku zaškrtenia a siedma pre masívne zranenie hlavy.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články