°C

Utorok, 26. január 2021. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Najhorší sériový vrah v Nemecku: VIDEO Ošetrovateľ (42) zabil desiatky pacientov, kvôli jedinej veci

Niels Högel
Niels Högel
Zdroj: SITA/AP/DPA
06.06.2019 14:00

OLDENBURG - Bývalého nemeckého ošetrovateľa Nielsa Högela odsúdili dnes za vraždu 85 ľudí na doživotie. Krajinský súd v Oldenburgu konštatoval mimoriadnu závažnosť viny páchateľa, čo znamená, že nemôže byť prepustený skôr ako o 15 rokov. Štyridsaťdvaročný Högel si už vo väzení odpykáva doživotie za dve vraždy, za ktoré bol odsúdený v roku 2015.


FOTO Lekár je podozrivý z najhoršieho: Zahral sa na boha? Desiatky otrávených pacientov

Högel bol vlani novo obžalovaný z vraždy 98 ľudí, dokopy mu tak bola pripísaná vina za rovnú stovku vrážd. V piatich prípadoch obžalovaný vinu poprel a na zvyšné obete si údajne nepamätá. Nevylúčil ale, že aj v nich zabíjal.

Najhorší sériový vrah v
Zdroj: SITA/AP/Mohssen Assanimoghaddam/dpa

Podľa DPA obhajoba trvala na tom, že Högel sa dopustil vraždy v 55 prípadoch a že v 14 prípadoch išlo o pokus o vraždu. V ďalších 31 prípadoch požadovala zbavenie viny. Štátne zastupiteľstvo naopak tvrdilo, že je 97 vrážd preukázaných.

Najhorší sériový vrah v
Zdroj: SITA/AP/Hauke-Christian Dittrich/dpa

Högel je označovaný za najväčšieho sériového vraha v dejinách povojnového Nemecka. Svoje obete zabíjal v rokoch 2000 až 2005 na klinikách v severonemeckých mestách Oldenburg a Delmenhorst. Na klinike v Oldenburgu pracoval Högel od júna 1999 do októbra 2002 a v nemocnici v neďalekom Delmenhorste medzi decembrom 2002 a júlom 2005.

Ošetrovateľ pomocou liekov ovplyvňujúcich činnosť srdca privádzal pacientov do stavu vyžadujúceho oživovanie, aby pri ich následnej záchrane mohol preukazovať svoje schopnosti. Oživiť sa mu ich ale často nepodarilo. Niektorých pacientov pritom oživoval počas jednej noci aj niekoľkokrát.


Galéria

Niels Högel Niels Högel

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/euronews/buten un binnen

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články