Dievčatko (4) prežilo peklo: VIDEO Otec ho roky mučil a znásilňoval, takéto sú následky | Topky.sk

°C

Nedeľa, 8. december 2019. Meniny má Marína, zajtra Izabela.

Dievčatko (4) prežilo peklo: VIDEO Otec ho roky mučil a znásilňoval, takéto sú následky

Jeni Haynesová prehovorila o svojej bolestivej minulosti.
Jeni Haynesová prehovorila o svojej bolestivej minulosti.
Zdroj: YouTube/60 Minutes Australia
30.05.2019 23:00

SYDNEY - Keď mala Jeni Haynesová štyri roky, vlastný otec ju začal brutálne týrať. Peklo, ktoré sa odohrávalo za dverami ich rodinného domu na západnom predmestí Sydney, znášala desať rokov. Keď dovŕšila vek 14 rokov, musela podstúpiť viacero chirurgických operácií, lebo stav jej tela po sexuálnom zneužívaní bol kritický.


V tom čase Austrálčanke naprávali kostrč, operovali jej črevá a análny otvor. V súčasnej dobe má 49 rokov a o jej bolestivej minulosti bol natočený dokumentárny cyklus 60 Minutes Australia. V jednom z jeho dielov sa niekoľkokrát zrúti a zachváti ju plač.

Na snímkach z videa je Jeni, ako spomína na svoje traumatické detstvo.
Jeni Haynesová prehovorila o
Zdroj: YouTube/60 Minutes Australia

Priamo na kameru totiž ukazuje, na ktorých miestach bola týraná a znásilňovaná. Ruka jej smeruje na stoličku v otcovej pracovni či na posteľ v jeho spálni. Najťažšie však zvláda chvíľu, keď vstupuje do práčovne. Miestnosť tichým hláskom opísala ako „jedno z najstrašnejších miest vo vesmíre“. „Keď ma znásilňoval tu, bolo to nekonečné utrpenie,“ hlesla, keď ukázala na práčku.    

Jeni Haynesová prehovorila o
Zdroj: YouTube/60 Minutes Australia


Čítajte aj: Slovenka doma prežívala peklo: Násilie aj vyhrážky smrťou, partner ju nútil pozerať videá Talibanu


S traumou sa dokázala vyrovnať len vďaka tomu, že si vytvorila svoju „armádu“ osobností, ktorých bolo približne 2500.

Počas februárového súdneho pojednávania v roku 2017 mala možnosť svedčiť proti svojmu otcovi. Nechala prehovoriť aj niekoľko svojich osobností. Každej z nich dala svoj hlas, aby pretlmočili jej spomienky. Jej rodič, Richard Haynes, bol uznaný vinným o dve hodiny nato.

Na snímke je Jenin otec Richard Haynes.
Jeni Haynesová prehovorila o
Zdroj: YouTube/60 Minutes Australia

Keď mala Jeni štyri, vytvorila si aj kamarátku Symphony a kamaráta, ktorého pomenovala Little Ricky. „Môj otec ma každý deň môjho detstva sadisticky tyranizoval a zneužíval. Bolo to nevyhnutné,“ povedala.  

Jeni Haynesová prehovorila o
Zdroj: YouTube/60 Minutes Australia
Na spomínanom predvlaňajšom procese bolo Richardovo obvinenie také vážne, že boli obavy, že jeho činy zanechajú psychické následky aj na porote. Jeni sa rozhodla vyjsť z anonymity aj kvôli tomu, aby dodala odvahu i iným, ktorí sa stali obeťami fyzického a sexuálneho násilia. Aktuálne bojuje s mnohopočetnou poruchou osobnosti.


Galéria

Jeni Haynesová prehovorila o Na snímkach z videa Jeni Haynesová prehovorila o Na snímke je Jenin Jeni Haynesová prehovorila o

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
VIDEO: YouTube/60 Minutes Australia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články