Poľský veľvyslanec sa stal obeťou útoku v Izraeli: Neznámy muž na neho fyzicky zaútočil | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Poľský veľvyslanec sa stal obeťou útoku v Izraeli: Neznámy muž na neho fyzicky zaútočil

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Adel Hana/Majdi Mohammed
15.05.2019 11:00

TEL AVIV-JAFO - Poľský veľvyslanec v Izraeli Marek Magierowski sa v utorok stal obeťou útoku, keď naňho pred budovou veľvyslanectva v Tel Avive slovne aj fyzicky zaútočil neznámy muž. Informoval o tom v stredu denník Haarec.


Veľvyslanca útok natoľko prekvapil, že nerozumel slovám, ktoré muž vykrikoval. "Poľský, poľský," boli jediné dve slová, ktoré si Magierowski podľa vlastného vyjadrenia pamätá. Magierowskému sa však podarilo muža aj jeho vozidlo odfotografovať. Vďaka tomu útočníka zadržali 90 minút po incidente, o čom bol Magierowski informovaný.

"Útokom na veľvyslanca som nesmierne znepokojený. Poľsko tento násilný xenofóbny čin odsudzuje. Nesmieme sa nečinne prizerať, keď dochádza k útokom na diplomatov a civilistov," povedal pre izraelskú televíziu Channel 13 poľský premiér Mateusz Morawiecki.

Útok na poľského veľvyslanca prišiel v čase diplomatickej roztržky medzi oboma krajinami. Poľské ministerstvo zahraničných vecí zrušilo plánovanú návštevu izraelskej delegácie vo Varšave, ktorá sa mala uskutočniť v pondelok, pripomenul denník The Jerusalem Post. Rezort poľskej diplomacie si v reakcii na tento incident predvolal izraelskú veľvyslankyňu Annu Azariovú, uviedla agentúra PAP.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články