°C

Nedeľa, 23. február 2020. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

VIDEO Donald Trump sa jednoducho nezaprie: V Iraku spôsobil poriadny prúser

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: SITA/AP Photo/Andrew Harnik
27.12.2018 20:25

TEHERÁN - Americký prezident Donald Trump po svojej vianočnej návšteve vojakov v Iraku zverejnil na sociálnej sieti Twitter videonahrávku, na ktorej pózuje s členmi špeciálnych jednotiek Navy Seals, čím odhalil ich identitu a lokalitu nasadenia - údaje zvyčajne udržiavané v tajnosti.


Trump ako hlavný veliteľ ozbrojených síl Spojených štátov má však právomoc informácie týkajúce sa polohy elitných tímov odtajniť, hoci tváre vojakov bývajú na oficiálnych fotografiách a videozáznamoch kvôli ochrane ich identity rozmazané. Šéf Bieleho domu prišiel do Iraku deň po Vianociach, čeliac kritike za to, že nenavštevuje amerických vojakov nasadených v zahraničí, pripomína denník The Guardian. Jeho návšteva bola obostretá tajomstvom, pričom novinári, ktorí ho sprevádzali, museli súhlasiť, že nezverejnia detaily o jeho ceste, až kým prezident nedokončí príhovor približne 100 vojakom.

Trump zverejnil daný videozáznam priamo z paluby prezidentského špeciálu Air Force One po tom, ako opustil iracký vzdušný priestor. Návšteva sa uskutočnila na leteckej základni al-Asad západne od Bagdadu. Trump vojakom poďakoval za výsledky, ktoré dosiahli v boji proti extrémistickej organizácii Daeš. Išlo o prvú cestu Trumpa do vojnovej zóny, dopĺňa stanica BBC. Prezidenta sprevádzala prvá dáma Melania Trumpová. V Iraku zostáva stále viac než 5000 amerických vojakov, ktorí tam vedú výcvik miestnych síl.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Twitter/Donald J. Trump

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články