°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Žiga nevie, či sa Fico vyjadrí k svojmu obvineniu: Za jeho vyjadrenie som ho kritizoval, dodal

Peter Žiga,
Peter Žiga,
Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková
11.12.2019 12:30

BRATISLAVA - Podpredseda Smeru-SD a minister hospodárstva Peter Žiga nevie, či sa predseda Smeru-SD Robert Fico vyjadrí k svojmu obvineniu. Dodal, že Fica za jeho vyjadrenie kritizoval, no zároveň si myslí, že za vyslovenie názoru by nemal znášať takéto dôsledky.


"Keď si pozriete to video, nie je na tom nič také, čo by zdokumentovalo to, čo hovorí prokurátor, že by podporoval šírenie rasizmu alebo niečo podobné," povedal Žiga novinárom pred stredajším rokovaním vlády. Ďalší podpredseda vlády za Smer-SD Richard Raši sa nechce vyjadrovať k Ficovmu obvineniu. "Viete, že aj predseda vlády povedal, že nebudeme sa nijako vyjadrovať a zasahovať do práce vyšetrovateľov a prokurátorov, kým to nie je ukončené," skonštatoval pred novinármi. Doplnil tiež, že poslanci Smeru-SD môžu slobodne vyjadrovať svoj názor aj v tejto súvislosti.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Fica z troch trestných činov. Fico sa mal podľa polície dopustiť hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti, a to v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu. Poslanci Smeru-SD označili obvinenie za súčasť sústredeného útoku na stranu, ako aj na osobu jej predsedu. Iniciovali zvolanie brannobezpečnostného výboru Národnej rady (NR) SR, na ktorom sa chceli pýtať na okolnosti obvinenia. Členovia výboru v utorok (10. 12.) vyslovili dôveru v postupy Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pri obvinení predsedu Smeru-SD.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články