°C

Piatok, 29. máj 2020. Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand.

Obyvatelia v Myjave sa búria: Približne sto ľudí protestovali proti kotlebovcom

Protest proti mítingu strany Kotlebovci - ĽSNS.
Protest proti mítingu strany Kotlebovci - ĽSNS.
Zdroj: SITA/Martin Medňanský
03.12.2019 20:25

MYJAVA – Asi sto prevažne mladých ľudí s transparentami, plagátmi a fotografiami z koncentračných táborov v utorok protestovalo proti mítingu Kotlebovcov - Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorý sa konal v Kultúrnom dome Samka Dudíka v Myjave. Čítali sa aj mená ľudí z myjavských kopaníc, ktorí sa zúčastnili protifašistického odboja. Zhromaždenie bolo pokojné, časť jeho účastníkov išla aj do sály, kde sa míting konal a pri predstavovaní tam „vypískali“ exposlanca parlamentu Milana Mazureka (ĽSNS).


„Zhromaždenie bolo reakciou na poskytnutie mestských priestorov extrémistickej strane Kotlebovci - ĽSNS. Snažili sme sa takto vyjadriť nesúhlas s názormi, ktoré majú poslanci a členovia tejto strany, ale aj si uctiť množstvo padlých, ktorí položili život za našu slobodu počas SNP, ale ktorí prišli o životy aj počas holokaustu,“ povedal o dôvodoch zhromaždenia Juraj Foltín z iniciatívy Slobodné kopanice. Ľudia kritizovali vedenie mesta za poskytnutie priestorov pre míting strany v kultúrnom dome.

Protest proti mítingu strany
Zdroj: SITA/Martin Medňanský

Vedenie mesta Myjava v stanovisku uviedlo, že nemá dôvod nesúhlasiť s komerčným prenájmom priestorov pre riadne zaregistrované politické strany, ktoré sa budú uchádzať o hlasy voličov v blížiacich sa parlamentných voľbách. Míting v kultúrnom dome aj zhromaždenie proti nemu sa zaobišli bez incidentov.

Protest proti mítingu strany
Zdroj: SITA/Martin Medňanský

Protest proti mítingu strany
Zdroj: SITA/Martin Medňanský


Galéria

Protest proti mítingu strany Protest proti mítingu strany Protest proti mítingu strany Protest proti mítingu strany

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články