Kauza údajného vydierania Kisku: Bugár mal odmietnuť vypovedať, Fica vypočuli pred mesiacom | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Kauza údajného vydierania Kisku: Bugár mal odmietnuť vypovedať, Fica vypočuli pred mesiacom

Zdroj: Topky/Ján Zemiar
26.04.2019 20:30

BRATISLAVA - Bývalý premiér Robert Fico vypovedal v kauze údajného vydierania prezidenta SR Andreja Kisku ešte 1. apríla. Polícia vtedy vypočula aj premiéra Petra Pellegriniho.


Podľa našich informácií bol premiér Peter Pellegrini vypovedať na NAKA vo veci vydierania prezidenta Andreja Kisku na začiatku apríla. V tom období vypovedal aj Andrej Kiska či Robert Fico. 

MIMORIADNE Vo veci vydierania Andrej Kisku už vypovedal Pellegrini, Béla Bugár aj Robert Fico

„V predmetnej veci boli vypočutí svedkovia Andrej K., Roman K., Béla B., Peter P. a Robert F. Vo veci nebolo doposiaľ vydané žiadne procesné rozhodnutie, nakoľko je potrebné vykonať ďalšie naplánované procesné úkony,“ povedal vtedy pre Topky prokurátor a hovorca krajskej prokuratúry Matej Izakovič.

Televízia Joj dnes prišla s informáciou, že Béla Bugár mal vo veci odmietnuť vypovedať. K prípadu sa nevyjadril ani pre médiá. 

Kiska vypovedal už v marci

Kiska v tomto prípade vypovedal v Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) koncom marca. Jeho právny zástupca Daniel Lipšic po výpovedi uviedol, že to bol štandardný výsluch, prezident opísal stretnutia s relevantnými osobami. Podľa jeho slov priložili aj ďalšie dôkazy, ktoré potvrdzujú výpoveď prezidenta. Fico reagoval tým, že nevie, čo Kiska predložil, pretože nemal čo predložiť.

Andrej Kiska vypovedal na
Zdroj: Topky/Vlado Anjel


VIDEO Andrej Kiska vypovedal na NAKA: Jeho advokát Lipšic o detailoch vyšetrovania


Fico bol pripravený ihneď vypovedať

Prezident vo februári hovoril, že ho mal Fico vydierať v súvislosti s voľbou kandidátov na ústavných sudcov a jeho ambíciou byť predsedom Ústavného súdu SR. Kiska si tiež myslí, že trestné stíhanie konateľa jeho spoločnosti KTAG je Ficovou pomstou za to, že ho Kiska nevymenuje za predsedu Ústavného súdu SR. Fico obvinenia odmieta.

Predseda Smeru-SD hovoril, že je pripravený okamžite vypovedať vo veci údajného vydierania prezidenta. Naznačil, že to nebol on, ale Kiska, kto sa pokúšal ovplyvňovať orgány činné v trestnom konaní. Expremiér tiež zopakoval, že Kiska klamal pri financovaní prezidentskej kampane. Fico deklaroval, že má záujem, aby sa obvinenie zo strany Kisku prešetrilo čo najrýchlejšie. Trestné stíhanie v tomto prípade začala polícia koncom februára.


Galéria

Andrej Kiska vypovedal na

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj, ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články