Nicholsonovú incident s dieťaťom nenechal chladnou: Mal by sa zaviesť detský kútik | Topky.sk

°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Nicholsonovú incident s dieťaťom nenechal chladnou: Mal by sa zaviesť detský kútik

Lucia Nicholsonová
Lucia Nicholsonová
Zdroj: SITA
28.04.2016 18:55

BRATISLAVA - Podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová (SaS) sa ospravedlnila nezaradenej poslankyni Simone Petrík za to, že ju dnes nepustili do rokovacej sály národnej rady, keďže so sebou mala päťmesačnú dcéru. Do rokovacej sály majú podľa rokovacieho poriadku povolaný vstup len poslanci národnej rady.


„Asi to bolo spôsobené zlým výkladom rokovacieho poriadku, za mňa osobne sa vám ospravedlňujem,“ povedala Nicholsonová. Zároveň navrhla, aby matky s malými deťmi mohli vstupovať do rokovacej sály. „Keď ma nepustíte do sály vykonávať svoju robotu, tak nám aspoň zariaďte detský kútik,“ povedala Petrík.

Zároveň spolu s viacerými ďalšími opozičnými poslancami požiadala o zmenu zvykového práva, aby mohli matky s malými deťmi vstupovať do rokovacej sály. Podpredseda parlamentu Béla Bugár poslankyni Petrík povedal, že mala prísť najprv za vedením parlamentu. Opozičných poslancov Bugár upozornil, že takéto problémy sa neriešia cez médiá a nemal by sa z nich vytĺkať politický kapitál.

Podľa Bugára do sály nie že nepustili poslankyňu, ale jej dieťa, keďže taký je zákon. Podpredseda parlamentu pripomenul, že počas druhej vlády Mikuláša Dzurindu, keď mala malé dieťa poslankyňa za SDKÚ-DS Petra Masácová, zriadili detský kútik. Malé deti vtedy mali viaceré poslankyne. Podľa Bugára sa všetko dá riešiť, vedenie parlamentu však o tom najprv musí vedieť.

Aj o probléme poslankyne Petrík sa Bugár dozvedel až zo sociálnej siete. Poslancom preto zdôraznil, aby sa obracali najprv na vedenie národnej rady. Plénum neschválilo návrh poslanca OĽaNO - NOVA Daniela Lipšica, aby sa situáciou zaoberal ústavnoprávny výbor.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Lu

Najčítanejšie články