Kauza týždňa v parlamente má tragikomický vrchol: Fúj deti, tieto argumenty musíte vidieť! | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Kauza týždňa v parlamente má tragikomický vrchol: Fúj deti, tieto argumenty musíte vidieť!

Béla Bugár
Béla Bugár
Zdroj: SITA
03.05.2016 13:41

BRATISLAVA - Rozruch, ktorý vyvolalo nevpustenie nezaradenej poslankyne Simony Petrík, má dohru. Vedenie parlamentu rozhodlo o tom, či sa malé deti môžu nosiť do pléna. Zároveň aby vyšli poslankyniam a matkám v ústrety, vytvoria detský kútik.


Minulý týždeň nechceli ochrankári pustiť do pléna Národnej rady malé bábätko nezaradenej poslankyne Simony Petrík. Incident vyvolal veľkú búrku emócií. Dnes na túto situáciu zareagovalo vedenie parlamentu na čele s Bélom Bugárom, ktorý oznámil výsledky ako sa kompetentní k tomuto problému postavili.

Čo keď bábätko sa nakazí

Poslanci s malými deťmi dostanú detský kútik, v ktorom sa budú môcť o svoje malé deti postarať. Do pléna si ich však nosiť nebudú môcť. Informoval o tom po dnešnom poslaneckom grémiu podpredseda Národnej rady SR Béla Bugár (Most-Híd). Viacerí kolegovia z parlamentu pohoršenie Simony Petrík nezdieľali. Pozrite si ako na to reagovali poslanci.

Simona Petrík
Kauza týždňa v parlamente
Zdroj: SITA

"Zoberte si, že máte polročné dieťa, idete do rokovacej sály, kde je 150 poslancov z celého Slovenska, jeden môže mať takú chrípku, iný neviem čo a dieťa ešte nie je zaočkované," vysvetľoval Bugár prečo dieťa nepatrí do pléna. Problém by mohol vzniknúť podľa neho aj pri hlasovaní, kedy by dieťa mohlo vyrušiť poslancov a pomýliť ich. Poukázal tiež na to, že väčšina matiek deti v práci mať nemôže. "Pri páse alebo pri pokladni nemôžete mať dieťa," poznamenal s tým, že lepšie je podľa neho vytvoriť v parlamente detský kútik.

Bude detský kútik

Návrhov na detský kútik bolo podľa Bugára viac. Nakoniec sa dohodli, že bude v jednej z kancelárií podpredsedníčky parlamentu Lucie Nicholsonovej (SaS). Ponúkla ju sama. "Pani Nicholsonová prišla s návrhom, že nakoľko má dosť veľké kancelárie, tak ponúkla jednu kanceláriu na takéto účely. Aj ona sama bude mať potomka, a tak by tam aj svoje dieťa chcela takto mať," povedal Bugár. Detský kútik je reakcia na prípad poslankyne Simony Petrík (nezaradená), ktorú minulý týždeň nepustili do pléna s dieťaťom v šatke.

Asistent pre poslankyňu na vozíčku nemôže dovnútra bez kontroly

Grémium riešilo aj otázku vstupu zdravotného asistenta poslankyne Silvie Petruchovej. Poslankyňa žiadala, aby nemusel prechádzať kontrolou. "Toto nevieme vybaviť," skonštatoval Bugár. Petruchová má podľa neho viacero asistentov nedá sa riešiť každý. Fungovať by to však mohlo tak, že vždy, keď príde poslankyňa Petruchová s asistentom, ten bude mať prednosť a nebude musieť čakať v rade na kontrolu.

Silvia Petruchová (OĽaNO)
Silvia Petruchová
Zdroj: Jan Zemiar


Galéria

Béla Bugár Simona Petrík Silvia Petruchová (OĽaNO)

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články