°C

Streda, 27. máj 2020. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Zbesilý útok na Obchodnej v Bratislave: Agresor Martin (35) sa môže vyhnúť trestnému stíhaniu!

Útočník zranil policajta krátko pred streľbou na Obchodnej ulici v Bratislave.
Útočník zranil policajta krátko pred streľbou na Obchodnej ulici v Bratislave.
Zdroj: FB/Polícia SR
08.07.2019 11:00

BRATISLAVA - V prípade Martina H. (35), ktorý 31. mája útočil s nožom na Ministerstve financií SR na Štefanovičovej ulici a potom ohrozoval ľudí na bratislavskej Obchodnej ulici, polícia ukončila trestné vyšetrovanie s návrhom na zastavenie trestného stíhania, keďže v čase spáchania činu nebol pre nepríčetnosť trestne zodpovedný.


Identita útočníka z Obchodnej ulice je odhalená: Martin (35) sa topil v dlhoch, vyzýval k zabíjaniu

Incident vyústil na frekventovanej ulici v popoludňajších hodinách do streľby, keď sa privolaní príslušníci polície snažili spacifikovať útočníka.

"V uvedenom prípade bolo vyšetrovanie dňa 20. júna ukončené návrhom na zastavenie trestného stíhania v zmysle paragrafu 215 odseku 1 písmena e Trestného poriadku. Vyšetrovateľ súčasne navrhol nariadenie výkonu ochranného liečenia v zmysle paragrafu 445 odseku 1, odseku 2 Trestného poriadku," uviedla v pondelok hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Slamková.

Zbesilý útok na Obchodnej
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Podľa paragrafu 215 odseku 1. písmena e prokurátor zastaví trestné stíhanie, ak obvinený nebol v čase činu pre nepríčetnosť trestne zodpovedný.

Hrozivý incident sa stal
Zdroj: Tip čitateľa

Prípad na stole inšpekcie

Incidentom na Obchodnej ulici v Bratislave sa hneď v ten deň začala zaoberať inšpekcia Ministerstva vnútra SR. "Celý zákrok preveruje inšpekcia MV SR. Musím povedať, že sme na Obchodnej ulici už dlhodobo držali zdvojené hliadky, hlavne v období víkendov," povedala koncom mája ministerka vnútra SR Denisa Saková. Doplnila, že podľa jej informácií bola prvá hliadka na mieste do siedmich minút.

Reakcia verejnosti na ozbrojeného muža bola zarážajúca: Psychológ vyzdvihol dôležitú skutočnosť

Incident, ktorý vyústil do streľby na Obchodnej ulici v Bratislave, sa začal pred MF SR na Štefanovičovej ulici. Útočník sa chcel násilím dostať do budovy ministerstva, kde pobodal príslušníka finančnej správy. Polícia ho následne dostihla na Obchodnej ulici, na výzvy policajtov nereagoval. Na jeho zastavenie použili služobnú zbraň. Polícia tvrdí, že postupovala tak, aby bola zabezpečená ochrana života a zdravia osoby, voči ktorej zasiahla. Pri zásahu poranili nezúčastnenú osobu, 15-ročné dievča.

Zranenia utrpel aj útočník, ktorého napriek obvineniu pre jeho zdravotný stav nemohla polícia vypočuť. Podľa niektorých médií ho krátko po incidente umiestnili v jednej z bratislavských nemocníc na psychiatrickom oddelení.


Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články