Kamión zdemoloval historickú kaplnku: Hrôzostrašné VIDEO, starostka chce zrúcaninu zachrániť | Topky.sk

Sobota, 24. august 2019. Meniny má Bartolomej, zajtra Ľudovít.

Kamión zdemoloval historickú kaplnku: Hrôzostrašné VIDEO, starostka chce zrúcaninu zachrániť

Kamión narazil v Sobíne do kaplnky so zvonicou, radnica chce novú.
Kamión narazil v Sobíne do kaplnky so zvonicou, radnica chce novú.
Zdroj: Twitter/@HasiciPraha
12.02.2019 18:00

SOBÍN – Kaplnka so zvonicou stála v obci Sobín v mestskej časti Praha-Zličín od roku 1885. V utorok ju však, žiaľ, zdemoloval kamión. Tam pôsobiaca starostka Marta Koropecká so smútkom uviedla, že radnica musela nájsť firmu, ktorá zničenú stavbu odstráni. Okolie kaplnky je neprejazdné, autobusy MHD sú odklonené. Vodiča nákladného vozidla odviezla sanitka do nemocnice.


Starostka ale zdôraznila, že novogotickú kaplnku, ktorá je od roku 2007 pamiatkovo chránená, bude chcieť mestská časť postaviť znova. „Sme z toho nešťastní. Budeme musieť nájsť firmu, ktorá ju zdemoluje, je v dezolátnom stave. Okolie bude musieť byť uzavreté, pretože hrozí, že sa zrúti aj zvyšok. Zatiaľ ale nepoznáme ani príčinu, prečo k nehode došlo,“ povedala starostka pražského Zličína krátko po incidente. 

Kamión narazil v Sobíne
Zdroj: Týdeník Policie

Nákladné vozidlo, ktoré prevážalo stavebný materiál, narazilo do kaplnky so zvonicou v utorok dopoludnia. Stavbu úplne zničilo v spodnej časti. Viac fotiek nájdete v galérii tohto článku.

Kamión narazil v Sobíne
Zdroj: Twitter/@HasiciPraha

Zličínska radnica, pod ktorú Sobín spadá, sa ju podľa starostky pokúsi obnoviť. „Určite budeme chcieť postaviť novú, teraz to odhodlanie máme. Ale už to nebude ono, mala totiž nevyčísliteľnú historickú hodnotu,“ doplnila Koropecká. 

Kamión narazil v Sobíne
Zdroj: Twitter/@HasiciPraha

„Celú vec stále prešetrujeme,“ uviedol hovorca pražskej polície Tomáš Hulan s tým, že 67-ročného muža odviezla sanitka do Motolskej nemocnice. „Išlo o preventívne vyšetrenie po nehode,“ uviedla hovorkyňa tamojšej záchrannej služby Jana Poštová.   

Pražskí hasiči na svojom twitterovom účte spresnili, že veliteľ zásahu si na miesto vyžiadal statika, aby posúdil stav zvonice. Ten potvrdil, že stavba je nestabilná a bude ju treba zdemolovať. Polícia pár hodín nato informovala, že búracie práce už začali.

Kamión narazil v Sobíne
Zdroj: Týdeník Policie


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/Týdeník Policie

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články