Megalúpež polmiliónových hodiniek v Bratislave: Vyšetrovanie ukončili, páchateľov stále nenašli | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Megalúpež polmiliónových hodiniek v Bratislave: Vyšetrovanie ukončili, páchateľov stále nenašli

Z bratislavského klenotníctva ukradli hodinky. Vyšetrovanie ukončili
Z bratislavského klenotníctva ukradli hodinky. Vyšetrovanie ukončili
Zdroj: polícia
12.01.2019 15:37

BRATISLAVA - Polícia takmer po roku ukončila vyšetrovanie prípadu krádeže hodiniek v hodnote viac ako pol milióna eur z bratislavského klenotníctva. Informáciu potvrdil bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. Polícii sa nepodarilo zistiť totožnosť páchateľov.


„Vyšetrovanie v súvislosti s uvedeným prípadom bolo zo strany vyšetrovateľa Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave ukončené dňa 12. 12. 2018 v zmysle trestného poriadku,“ uviedol hovorca. Szeiff doplnil, že ak pominú dôvody prerušenia, vo vyšetrovaní bude polícia pokračovať.


VIDEO megalúpeže v bratislavskom klenotníctve: Akcia ako z Hollywoodu, za minútu 890-tisíc vo vrecku


Ukradli hodinky za pol milióna

Trestný zákon uvádza, že polícia môže vyšetrovanie ukončiť alebo prerušiť napríklad, ak sa nezistia skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie voči určitej osobe, či ak nemožno vec objasniť pre neprítomnosť obvineného či svedka, ale tiež v prípade, ak obvineného nemožno pre ťažkú chorobu postaviť pred súd.

Podľa doterajších informácií narazil doposiaľ neznámy páchateľ začiatkom januára minulého roka motorovým vozidlom do klenotníctva na Panskej ulici v Bratislave. Následne z jeho vnútorných priestorov odcudzil viacero stojanov s hodinkami v celkovej hodnote viac ako 500-tisíc eur a odišiel na neznáme miesto.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Facebook/Polícia SR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články