VIDEO megalúpeže v bratislavskom klenotníctve: Akcia ako z Hollywoodu, za minútu 890-tisíc vo vrecku | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

VIDEO megalúpeže v bratislavskom klenotníctve: Akcia ako z Hollywoodu, za minútu 890-tisíc vo vrecku

Megalúpež v bratislavskom klenotníctve na Panskej ulici
Megalúpež v bratislavskom klenotníctve na Panskej ulici
Zdroj: polícia
10.01.2018 15:30

BRATISLAVA - Bizarná lúpež z bratislavského klenotníctva na Panskej ulici sa zaktualizovala o nové fakty. Polícia na svojej sociálnej sieti zverejnila video z dychberúcej lúpeže, kde štyria páchatelia rabujú luxusné hodinky do prostých nákupných tašiek. Suma lúpeže sa vyčíslila až na neuveriteľných 888-tisíc eur.


Kamerové záznamy z 8. januára ukázali, že lupiči boli štyria. Hneď po tom, ako pred bránou klenotníctva razom zastal tmavo-šedý automobil značky BMW 530d, lúpežníci prerazili bezpečnostné mreže stĺpom.

Stĺp, ktorým lupiči prerazili bezpečnostné mreže klenotníctva.
VIDEO megalúpeže v bratislavskom
Zdroj: polícia

Cez vykrivený spodok mreže sa jeden po druhom postupne prešmykli do klenotníctva a začali kladivami rozbíjať vitríny. V priebehu štyridsiatich sekúnd do veľkých nákupných tašiek, ktoré mali opásané okolo krku nahádzali hodinky za 888-tisíc eur.

Zverejnili VIDEO megalúpeže v
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Lúpežníci sa chránili rukavicami a traja mali zahalenú tvár. Štvrtého zlodeja detailne zachytila priemyselná kamera. Polícia ku kamerovému záznamu zverejnila aj popis jednotlivých lupičov.

VIDEO megalúpeže v bratislavskom
Zdroj: polícia

Prvý páchateľ

Stredná postava, modré rifle, modrá bunda, tmavomodré tenisky s bielymi pásmi, pásikavý spodok svetra, modrá kukla s výrezmi na oči, taška modro-biela prúžková, žlté pracovné rukavice.

Druhý páchateľ

Stredná postava, modré rifle, šuštiaková páperová bunda s kapucňou modrá, bledomodré tenisky, kukla s výrezom na oči a ústa, taška s nápisov Floraself, žlté pracovné rukavice.

FOTO Bizarná krádež v Bratislave ako z filmu: Z klenotníctva zmizli hodinky za 500-tisíc

Tretí páchateľ

Stredná postava, modré rifle s čiernym opaskom, čierna páperová bunda kosoštvorcová s kapucňou čierna, oranžové tričko, tmavomodré tenisky s bielou podrážkou, kukla s výrezom na oči, taška modro-biela prúžková, žlté pracovné rukavice.

Štvrtý páchateľ

Zavalitejšia postava, tepláková súprava s kapucňou modrá, čierne tenisky s bielym pásom vzadu, čierna kukla s veľkým otvorom, pri pohybe mu je vidieť do tváre, taška modro-biela prúžková, žlté pracovné rukavice.

Zverejnili VIDEO megalúpeže v
Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Medzi zvláštne poznávacie znamenia polícia zaradila konšpiráciu, že medzi zločincami môžu byť aj cudzinci. Podľa predpokladu polície ide o príslušníkov z Balkánu alebo o cudzincov z rusky hovoriacich krajín. 


Galéria

Megalúpež v bratislavskom klenotníctve Stĺp, ktorým lupiči prerazili Zverejnili VIDEO megalúpeže v VIDEO megalúpeže v bratislavskom Zverejnili VIDEO megalúpeže v Megalúpež v bratislavskom klenotníctve Stĺp, ktorým lupiči prerazili

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/vo
FOTO: FB/Polícia Slovenskej republiky
VIDEO: FB/Polícia Slovenskej republiky

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články