Utorok, 13. apríl 2021. Meniny má Aleš, zajtra Justína.

Obrovské šťastie tvorcov markizáckej SuperStar: Jediný deň ich delil od ZRUŠENIA celej šou!

Finálové kolá speváckej šou SuperStar sa vôbec nemuseli konať.
Finálové kolá speváckej šou SuperStar sa vôbec nemuseli konať.
Zdroj: TV MARKÍZA
26.05.2020 05:45

PRAHA - SuperStar je jedným z mála projektov, ktoré televízie z obrazoviek nestiahli a vysielali ho aj počas pandémie koronavírusu. Všetky časti kastingov a ďalších výberových kôl sa totiž tvorcom podarilo natočiť ešte predtým, ako vlády našich krajín nariadili karanténu. Stačil však jediný deň a... Celú šou by museli zrušiť!


Osud viacerých seriálov a projektov ovplyvnila zúriaca pandémia koronavírusu. Veľké projekty televízie nepúšťali do vysielania kvôli aktuálne nízkym cenám reklám, čo znamenalo, že by im výnosy nepokryli ani náklady vynaložené na natáčanie. Seriály sa zas kvôli prísnym opatreniam nedali ďalej natáčať. 


KORONAVÍRUS Ďalší ŠKRT pre televíziu: JOJka musela stiahnuť očakávanú šou... Rozhodnutie na poslednú chvíľu!


Jediná šou, ktorá naďalej k obrazovkám lákala divákov, bola spevácka šou SuperStar. Markíza a Nova stihli všetky časti výberových kôl natočiť ešte predtým, ako naše vlády zaviedli obmedzenia a nariadili karanténu. Stačil však jeden jediný deň a tvorcovia televíznej šou by museli natáčanie zrušiť. 

Okrem toho, že hrozilo, že žiadne živé prenosy nebudú, keďže situácia okolo koronavírusu bola spočiatku veľmi nejasná, televízie dokonca nemuseli stihnúť ani natočiť všetky predpripravené epizódy, ktoré divákom prinášali každú nedeľu až doteraz.

Prezradil to sám režisér SuperStar Pepe Majeský. „V SuperStar sme mali vlastne obrovské šťastie. Kolá SuperVýberu sme dokončili 24 hodín predtým, ako v Česku, kde nakrúcame, vstúpilo do platnosti nariadenie, že na jednom mieste sa nemôže zhromažďovať viac ako sto ľudí. A krátko nato sa zavreli hranice. Časti, ktoré diváci doteraz sledovali, sme stihli urobiť doslova na poslednú chvíľu,“ uviedol pre Eurotelevíziu. 

Záverečný diel SuperVýberu sa natáčal 11. marca. Stačilo teda, aby sa celá výroba posunula o jeden jediný deň a finálová desiatka by nebola známa. „Keď sa nakrúcal posledný SuperVýber, ešte sme netušili, aký rozsah pandémia u nás naberie. V tom čase sme mali len informácie zo zahraničia, Slovenska a Česka sa pandémia ešte veľmi netýkala. Len čo sme dokrútili, už to začalo: obmedzenia, zákazy, zatváranie hraníc,“ dodal Majeský. 

Tvorcovia tak mali obrovské šťastie - vysielanie kastingov a SuperVýberu tak natiahli viac, ako pôvodne plánovali a získali tým materiál na preklenutie najťažšieho obdobia koronakrízy. A v čase, keď bola na zozname téma priamych prenosov, sa v susedných Čechách uvoľnili opatrenia natoľko, že sa s nimi už dalo počítať. 

{{ poll.title }}

  • {{ question.text }} *
  • Vyhodnotenie
    Úspešnosť
    {{ succeeded.percent }}%
    Počet správnych odpovedí
    {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}


Galéria

Finálové kolá speváckej šou Režisér SuperStar Pepe Majeský

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články