Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

Potvrdený prípad koronavírusu v SND: Predstavenia ruší aj ďalšie bratislavské divadlo!

Slovenské národné divadlo postupne ruší naplánované predstavenia.
Slovenské národné divadlo postupne ruší naplánované predstavenia.
Zdroj: Vlado Benko Jr.
09.03.2020 13:45

BRATISLAVA - Počet pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19 sa na Slovensku každým dňom zvyšuje. Najnovšie sa na verejnosť dostala informácia, že nakazeným má byť aj zamestnanec SND. Divadlo preto postupne ruší všetky svoje predstavenia. A pridalo sa k nemu ďalšie!


Dnes predpoludním sa na verejnosť dostala informácia o ďalšom potvrdenom prípade na ochorenie COVID-19. Ide o zamestnankyňu Slovenského národného divadla, ktorá sa vrátila z turné v zahraničí. Konkrétne kostymérku, ktorá sprevádzala činoherný súbor na hosťovaní v Bruseli. 


ONLINE Bratislava zatvára všetky školy! Potvrdené ďalši tri prípady nákazy! Učiteľka škôlky, vodička MHD a člen SND


Divadlo na túto situáciu okamžite zareagovalo a najprv začalo postupne rušiť naplánované predstavenia. Ako sa nám podarilo zistiť, zamestnanci dostali na 2 týždne voľno. Okolo 13. hodiny popoludní však SND už oznámilo, že až do odvolania ruší úplne všetky predstavenia.

„Na základe rozhodnutia generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla Petra Kováča, v súvislosti s výskytom koronavírusu COVID-19, sa s platnosťou od dnešného dňa 9. marca 2020 do odvolania rušia všetky predstavenia v historickej aj novej budove SND,“ informuje SND na svojej stránke.

SND informovalo, že ruší všetky predstavenia do odvolania.
Potvrdený prípad koronavírusu v
Zdroj: snd

A rovnako sa rozhodlo aj ďalšie bratislavské divadlo - Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava. Informovali o tom na Facebooku. „Vzhľadom na prevenciu šírenia koronavírusu sme sa rozhodli zrušiť všetky divadelné predstavenia v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava v termíne od 9. - 22. 3. 2020. O ďalších predstaveniach vás budeme informovať.“

DPOH zrušilo predstavenia na najbližšie 2 týždne.
Potvrdený prípad koronavírusu v
Zdroj: Facebook/DPOH


Galéria

Slovenské národné divadlo postupne SND informovalo, že ruší DPOH zrušilo predstavenia na Na verejnosť sa dnes

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články