°C

Streda, 26. február 2020. Meniny má Viktor, zajtra Alexander.

Beňová vylučuje priame kontakty Kočnera na politikov, podľa Štefanca je to výsledok vlády Smeru

Monika Beňová
Monika Beňová
Zdroj: TASR /Michal Svítok
20.08.2019 14:15

BRATISLAVA - Europoslankyňa za stranu Smer-SD Monika Beňová vylučuje priame kontakty Mariana Kočnera na politikov.


„Marian Kočner, tak ako ho poznám ja, skôr priame kontakty s politikmi vylučujem. Síce som s ním od roku 2006, keď proti mne kandidoval na post primátora Bratislavy, bola len v sporadickom kontakte, ale matne si ešte pamätám, ako začiatkom roku 2000 podobne v spoločnosti rozprával, ako je v kontakte s ´kádehákmi´ a ´miklošovými ľuďmi´. Veľmi pochybujem, že bol v osobnom kontakte s Bugárom, Ficom, Kaliňákom či s kýmkoľvek z vrcholových politikov, podobne ako pochybujem, že bol v minulosti v kontakte s Ivanom Miklošom či Pavlom Hrušovským," vysvetlila Beňová.


Čítajte aj: Nové odhalenie z THREEMY: Kočner nadával zaťovi spravujúceho jeho firmy do sráčov, strach po vražde


Považuje za úplne nepravdepodobné, že by Kočner mal čo len minimálnu možnosť akýmkoľvek spôsobom ovplyvňovať politické rozhodnutia politických strán a hnutí v minulosti aj teraz. „Teraz je hlavne dôležité, aby vyšetrovacie tímy mali vytvorené všetky podmienky na svoju prácu a aby na nich nebol vyvíjaný tlak, mediálny ani politický," dodala europoslankyňa.

Mariana Koćnera priviezli s
Zdroj: TASR/Dušan Hein

Doteraz zverejnená komunikácia podľa europoslanca za KDH Ivana Štefanca naopak svedčí o hĺbke marazmu, do ktorého sa Slovensko dostalo po viac ako desaťročí vlády Smeru a jeho spojencov. „Beztrestne sa tu vyformovali zločinecké skupiny, ktoré ovplyvňovali policajtov, prokurátorov, sudcov a dokonca aj vládnych politikov. Držím palce odvážnym vyšetrovateľom a prokurátorom, ktorí potrebujú mať rozviazané ruky. Ak príde po najbližších voľbách k zmene, budú mať všetky prostriedky, aby mohli bez strachu pracovať," priblížil Štefanec.

Europoslancov komunikácia neprekvapila 

Europoslancov, ktorí reprezentujú koalíciu Progresívne Slovensko/Spolu Michala Šimečku, Vladimíra Bilčíka a Martina Hojsíka zverejnená komunikácia neprekvapila. Podľa nich sa potvrdilo, že súčasná generácia politikov zlyhala. „Už len existencia podozrení prepojenia medzi čelnými predstaviteľmi štátu a Kočnerom je neakceptovateľná. Strata súdnosti a morálnych zábran odchádzajúcej generácie politikov ohrozuje bezpečnosť, slobodu a budúcnosť Slovenska. Počas posledných tridsiatich rokov bol Kočner vždy na strane zla - vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a kauzou Gamatex a obsadením TV Markíza útočil na slobodu slova, biznisom v kauze Pezinská skládka vážne ohrozoval zdravie ľudí a životné prostredie. Prepojenie a kontakty s Kočnerom musia byť pre každého politika okamžite diskvalifikujúce," povedal Hojsík.

Martin Hojsík
Martin Hojsík
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Mobilný telefón Kočnera podľa Petra Polláka potvrdil, že Fico, Danko a Bugár mali k nemu veľmi blízko, a to aj napriek tomu, že všetci traja dobre vedeli, že Kočner svojimi mafiánskymi aktivitami Slovensku škodí. „S veľkou pravdepodobnosťou, aj napriek tomu, že všetci traja v tejto krajine vládnu, mali pred ním rešpekt a možno aj strach z toho, aké informácie na nich Marian Kočner má. Je neospravedlniteľné, že ľudia, ktorí majú pomáhať obyčajným ľuďom, možno pomáhajú gaunerom, mafiánom či objednávateľom vrážd," dodal europoslanec.


Galéria

Monika Beňová Mariana Koćnera priviezli s Martin Hojsík

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články