°C

Utorok, 7. apríl 2020. Meniny má Zoltán, zajtra Albert.

VOĽBY 2020: Viaceré organizácie a iniciatívy sa spojili, chcú dôveryhodnú vládu

Karolína Farská a Eva Lavríková.
Karolína Farská a Eva Lavríková.
Zdroj: FOTO TASR – Michal Svítok
22.01.2020 18:00

BRATISLAVA – Viaceré organizácie a iniciatívy sa v súvislosti s nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami spojili a zverejnili spoločný manifest pod názvom Tu a Teraz. Chcú, aby po voľbách mohla vzniknúť nová a dôveryhodná vláda. Informovala o tom Eva Lavríková.


"Chceme vytvoriť priestor na dialóg o témach, ktoré nás rozdeľujú, a hľadať riešenia u takých strán, ktoré riešia rozdiely dialógom a s rešpektom, nie hrubosťou a vyvolávaním strachu a konfliktov," uviedla Lavríková.

V rámci spájania si organizácie a iniciatívy chcú vzájomne pomáhať pri realizácii a propagácii online aj offline aktivít, ktoré smerujú k tomu, aby sa ľudia vo voľbách nerozhodovali v strachu, hneve a frustrácii, ale na základe vízie lepšieho Slovenska pre všetkých. Všetky online aktivity bude spájať hashtag #tuateraz2020. Na základe neho bude môcť ktokoľvek vyhľadať všetok obsah a aktivity, ktoré budú s blížiacimi sa voľbami pripravovať.

Medzi zapojené organizácie a iniciatívy patria napríklad iniciatíva Za slušné Slovensko, Post Bellum, Via Iuris, Nadácia Cvernovka, Nadácia Pontis, Pohni hlavou, Veda chce žiť, Nadácia Zastavme korupciu, Voľby 2020 a iné.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články