°C

Pondelok, 13. júl 2020. Meniny má Margita, zajtra Kamil.

FOTO ako dôkaz, že staručká vŕba pri Hlohovci, ktorú chce starostka vyťať, je opradená nejasnosťami

Vŕba v Dolných Zeleniciach.
Vŕba v Dolných Zeleniciach.
Zdroj: Tip čitateľa
26.10.2019 20:59

DOLNÉ ZELENICE – Kým v úradnom dokumente stojí, že vŕba má obvod kmeňa 140 centimetrov, náš čitateľ má fotky ako dôkaz, že je to inak. Podľa neho sa plánuje nezákonný výrub stromov, pretože vŕba, jaseň i javor prekážajú vo výstavbe rodinných domov. Starostka obce sa však od jeho podozrenia dištancuje.


Vaše tipy

Krátko po tom, čo bolo na webovej stránke obce Dolné Zelenice zverejnené upovedomenie o začatí konania o návrhu na výrub troch stromov, sa do redakcie Topiek ozval čitateľ, ktorý sa nazdáva, že ide o nezákonné vysekanie stromov.

Vŕba v Dolných Zeleniciach.
Zdroj: Tip čitateľa

Svoje tvrdenie opiera o podľa neho nepravdivé údaje v dokumente. V ňom sa totiž píše, že vŕba s obvodom kmeňa 140 centimetrov zasahuje do plánovanej prístupovej cesty pre výstavbu rodinných domov. „Ide o veľmi starý strom so skutočným obvodom cca 470 cm,“ upozornil čitateľ. Ten nám zaslal aj fotky, z ktorých je viditeľné, že vŕba je ozaj širšia než sa uvádza v dokumente.       

Vŕba v Dolných Zeleniciach.
Zdroj: Tip čitateľa


Čítajte aj: Šokujúce VIDEO z D1: Cudzinec sa držal na Žilinu, značky ho však zmiatli, takú dohru nečakal


S čitateľovým podnetom sme konfrontovali starostku danej obce. Dagmar Jakubcová však odmieta jeho podozrenie, že návrh na výrub je v rozpore so zákonom. „V súvislosti s výrubom vŕby Vás môžem uistiť, že nejde o žiadny nelegálny výrub, pretože žiadny výrub ešte nebol uskutočnený a vŕba je stále na svojom mieste. Táto záležitosť je v štádiu riešenia a nebolo vydané ani podpísané právoplatné rozhodnutie o povolení výrubu,“ reagovala starostka v Dolných Zeleniciach. Navrhovateľom výrubu je pritom aj starostkina sestra, Monika Jakubcová.

Upovedomenie
Zdroj: dolnezelenice.sk


Galéria

Vŕba v Dolných Zeleniciach. Vŕba v Dolných Zeleniciach. Vŕba v Dolných Zeleniciach. Upovedomenie

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články