Zoznam kandidátov v Bratislave | Topky.sk

Piatok, 20. september 2019. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Zoznam kandidátov v Bratislave

Matúš Vallo, Ivo Nesrovnal, Václav Mika a Ján Mrva
Matúš Vallo, Ivo Nesrovnal, Václav Mika a Ján Mrva
Zdroj: TASR / Pavel Neubauer, Dano Veselský, Michal Svítok, Marko Erd
09.11.2018 10:35

BRATISLAVA - V Bratislave o post primátora okrem toho súčasného, ktorým je Ivo Nesrovnal, zabojuje Viktor Béreš, Jaroslav Brada, Václav Mika, Ján Mrva, Iveta Plšeková, Roman Ruhig, Andrej Trnovec, Matúš Vallo a Miroslav Vetrík.


Ľudia v Bratislavskom samosprávnom kraji si v sobotu budú voliť 89 starostov a primátorov a 942 poslancov. Primátora si budú okrem hlavného mesta Bratislavy voliť aj v okresných mestách Malacky, Senec a Pezinok, ako aj v mestách Modra, Stupava a Svätý Jur.

Okrem primátorov miest a starostov obcí si voliči budú vyberať svojich zástupcov aj do mestských a miestnych zastupiteľstiev.

Kandidáti na post primátora Bratislavy:

Viktor Béreš (41 r., predseda mimoparlamentej strany Naj, ekonóm, Naj – nezávislosť a jednota, Strana mladých ľudí)

Viktor Béreš
Zdroj: SITA/Branislav Bibel

Jaroslav Brada (36 r., advokát, SMS)

Zoznam kandidátov v Bratislave
Zdroj: Facebook/Jaro Brada

Václav Mika (55 r., manažér, nezávislý kandidát)

Kandidát na primátora Bratislavy
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Ján Mrva (49 r., starosta, OĽaNO, SaS, Sme rodina, KDH, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska)

Ján Mrva
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Ivo Nesrovnal (54 r., primátor hlavného mesta SR Bratislava, nezávislý kandidát)

Ivo Nesrovnal
Zdroj: Jan Zemiar

Iveta Plšeková (47 r., námestníčka primátora, nezávislá kandidátka)

Kandidátka na primátorku mesta
Zdroj: SITA/Diana Černáková

Roman Ruhig (47 r., právnik, Slovenská národná jednota – strana vlastencov)

Roman Ruhig
Zdroj: TASR - Erik Mader

Andrej Trnovec (55 r., odborný pracovník, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku)

Andrej Trnovec
Zdroj: SITA/Urban Klement

Matúš Vallo (41 r., architekt, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia)

Matúš Vallo
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Miroslav Vetrík (43 r., organizátor korunovačných slávností, nezávislý kandidát)

Miroslav Vetrík
Zdroj: FB / Miroslav Vetrík - osobná stránka

284 kandidátov na 45 poslaneckých kresiel

Byť bratislavským mestským poslancom v 45-člennom mestskom parlamente má záujem 284 kandidátov. V mestskom parlamente bude v nasledujúcom volebnom období (2018 - 2022) sedieť rovnaký počet poslancov  ako v súčasnosti.

Mení sa len počet kresiel pre mestské časti Petržalka a Nové Mesto. Kým v mestskom parlamente teraz sedí 11 poslancov z Petržalky a traja z Nového Mesta, v budúcom volebnom období bude mať Petržalka desať mestských poslancov a Nové Mesto štyroch.

Kandidáti do mestského zastupiteľstva Bratislavy:

Volebný obvod č. 1 (volí si 4 poslancov)

1. Zuzana Aufrichtová, Ing. arch., 43 r., architektka, urbanistka, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

2. Dagmar Bednáriková, Ing., PhD., 56 r., daňová poradkyňa, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

3. Adam Berka, Mgr. art., 36 r., architekt, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

4. Martin Borguľa, Ing., MBA, 41 r., komunálny aktivista, nezávislý kandidát

5. Jaroslav Brada, JUDr., 36 r., advokát, Strana moderného Slovenska (sms)

6. Michal Bucek, MUDr., 63 r., lekár, Demokratická strana

7. Peter Cesnak, Ing., 62 r., ekonóm, Národná koalícia

8. Viliam Denko, Ing., 68 r., aktivista, Most – Híd

9. Miloš Domorák, 48 r., živnostník, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

10. Ján Drinovský, 27 r., živnostník, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

11. Marián Fabuľa, Ing., 42 r., súkromný podnikateľ, mediátor, Európska demokratická strana

12. Martin Gajdoš, Ing. arch. , 40 r., architekt, nezávislý kandidát

13. Gábor Grendel, Mgr., 38 r., poslanec NR SR, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

14. Róbert Grožaj, Ing. arch. , 42 r., architekt, Demokratická strana

15. Štefan Holčík, PhDr., 74 r., historik, dôchodca, Nezávislé fórum

16. Michaela Hornáčková, 28 r., odborná zamestnankyňa, Národná koalícia

17. Samuel Janec, MUDr., MPH, 66 r., lekár, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

18. Dana Kleinert, Mgr. art., 44 r., riaditeľka Slovak Fashion Council, občianska aktivistka, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

19. Gabriel Kollár, Ing., 66 r., dôchodca, Strana moderného Slovenska (sms)

20. Martin Kormúth, Mgr., 25 r., právnik – protikorupčný aktivista, Strana zelených Slovenska

21. Milan Lopašovský, PharmDr., 55 r., diplomat, Strana moderného Slovenska (sms)

22. Martin Manina, Mgr., PhD., 30 r., advokátsky koncipient, nezávislý kandidát

23. Peter Marček, 42 r., manager cestovného ruchu, Slovenská národná jednota – strana vlastencov

24. Andrej Martinka, Mgr. , 29 r., mestský cyklokoordinátor, nezávislý kandidát

25. Barbora Oráčová, PaedDr., PhD., 46 r., poslankyňa Starého Mesta, podpredsedníčka Staromestkého okrášľovacieho spolku, nezávislá kandidátka

26. Marek Para, Mgr., 39 r., advokát, Národná koalícia

27. Luboš David Sirota, Ing., 57 r., podnikateľ, nezávislý kandidát

28. Eva Sisková, PhDr., 68 r., novinárka, Doma dobre

29. Robert Slezak, 24 r., manager, Národná koalícia

30. Janka Šípošová, PhDr., CSc., 69 r., psychologička, expertka pre obete trestných činov, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratiská únia Slovenska

31. Sven Šovčík, Mgr., 48 r., riaditeľ domova sociálnych služieb, Starostovia a nezávislí kandidáti

32. Radoslav Števčík, Mgr., 48 r., starosta Starého Mesta, nezávislý kandidát

33. Ladislav Štibrányi, Doc. Ing., CSc., 72 r., vysokoškolský pedagóg, Sdkú – ds – slovenská demokratická a kresťanská únia – demokratická strana

34. Juraj Štofko, MUDr., PhD, MBA, 65 r., lekár, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

35. Michal Šulek, 37 r., senior konzultant zákazníckych riešení, Strana moderného Slovenska (sms)

36. Matej Vagač, Ing., 50 r., ochranár Bratislava otvorene, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

37. Matúš Vallo, Ing. arch. , 41 r., architekt, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

38. Miroslav Vetrík, Mgr., 43 r., organizátor korunovačných slávností, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 2 (volí si 2 poslancov)

1. Peter Adamec, Ing., 65 r., stavebný inžinier, Doma dobre

2. Milan Černý, Ing., 41 r., viceprimátor hlavného mesta SR Bratislavy, nezávislý kandidát

3. Jana Grossmanová, Mgr., 42 r., riaditeľka jaslí, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

4. Martin Halás, Ing., 46 r., ekonóm, nezávislý kandidát

5. Vladimír Holásek, Ing., Bc., 50 r., inžinier životného prostredia, Demokrati Slovenska

6. Izabella Jégh, 68 r., kultúrna pracovníčka, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja

7. Sofia Karasová, 21 r., administratívna pracovníčka, Národná koalícia

8. Kristián Kevický, Mgr., 47 r., štátny zamestnanec vo výslužbe, Nezávislé fórum

9. Pavol Kubiš, 54 r., zástupca riaditeľa Úradu BSK, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

10. Zoran Kupkovič, Mgr., 32 r., dopravný expert, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

11. Roman Lamoš, Ing., 35 r., projektant, podnikateľ, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

12. Oto Nevický, RNDr., MBA, 55 r., generálny sekretár AZZZ SR, Starostovia a nezávislí kandidáti

13. Alžbeta Ožvaldová, PhDr., 57 r., starostka, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

14. Tomáš Pindúr, Ing., 37 r., vedúci oddelenia cenotvorby, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 3 (volí si 7 poslancov)

1. Igor Adamec, Mgr., 54 r., riaditeľ TVRaRE, s.r.o., Slovenská konzervatívna strana

2. Miroslav Adamec, Mgr., 37 r., IT špecialista, Doma dobre

3. Tomáš Alscher, Ing., MPH, 34 r., generálny riaditeľ NOÚ, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

4. Patrik Baláž, Bc., 24 r., vysokoškolský študent, Národná koalícia

5. Vladimír Barčák, 49 r., marketingový manažér, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

6. Sylvia Beňová, Ing., 41 r., generálna riaditeľka služobného úradu Ministerstva spravodlivosti SR, Most – Híd

7. Kamil Bodnár, Mgr., 38 r., IT – analytik, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

8. Michal Brat, Mgr., PhD, 33 r., projektový manažér, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

9. Ján Buocik, Mgr., 41 r., advokát, nezávislý kandidát

10. Marcel Černý, 25 r., vonkajší operátor, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

11. Daniel Dömény, 47 r., podnikateľ, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

12. Slavomír Drozd, Ing., 53 r., dizajnér, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

13. František Fabián, Ing., MBA, 42 r., riaditeľ cestovnej kancelárie a vysokoškolský pedagóg, nezávislý kandidát

14. Michal Gašaj, Ing., PhD., 36 r., projektový manažér, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

15. Martin Chren, Ing., 37 r., ekonóm, nezávislý kandidát

16. Pavol Jusko, PhDr., 54 r., vysokoškolský pedagóg, nezávislý kandidát

17. Rastislav Kalafut, Ing., 52 r., ekonóm, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

18. Branislav Kaliský, Ing. arch., 50 r., architekt a urbanista, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

19. Martin Kostelničák, PhDr., 34 r., doktorand UK, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

20. Monika Kozelová, Mgr., 57 r., občianska aktivistka, nezávislá kandidátka

21. Ivan Kraszkó, Mgr., 52 r., riaditeľ firmy, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

22. Marcela Kulifajová, Ing., 43 r., manažérka strednej školy, nezávislá kandidátka

23. Kristína Laššáková, 32 r., asistentka poslanca NR SR, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

24. Ľubomír Lenár, Ing., 62 r., riaditeľ Ružinovského športového klubu, p.o., Slovenská konzervatívna strana

25. Marek Machata, Mgr. et Mgr., 35 r., projektový manažér, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

26. Jozef Matúšek, Mgr., 71 r., občiansky aktivista, pedagog, predseda Združenia občanov, poslanec, nezávislý kandidát

27. Ivo Nemčič, Ing., 53 r., projektant – manažér elektroniky, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

28. Petra Palenčárová, Mgr., 37 r., manažérka komunikácie – poverená riadením oddelenia komunikácie, Slovenská konzervatívna strana

29. Martin Patoprstý, Ing., 33 r., ružinovský poslanec a aktivista, nezávislý kandidát

30. Dušan Pekár, JUDr., Ing., 54 r., starosta, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

31. Jana Poláčiková, PhDr., 51 r., vysokoškolská pedagogička, projektová manažérka pre vedu a výskum, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

32. Michal Rečičár, 27 r., oblastný riaditeľ IKON partner s.r.o., Národ a Spravodlivosť – naša strana

33. Anna Reinerová, Ing., 60 r., ekonómka, nezávislá kandidátka

34. Vladimír Sloboda, Ing., 39 r., manažér kvality, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

35. Maroš Smolec, Mgr., 44 r., správca Matice Slovenskej, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

36. Peter Strapák, Ing., 42 r., IT architekt, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

37. Martina Šimkovičová, PaedDr., 47 r., poslankyňa, Starostovia a nezávislí kandidáti

38. Katarína Šimončičová, Ing., 70 r., ochranárka Bratislava otvorene Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

39. Lucia Štasselová, Ing. arch. , 60 r., poslankyňa, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

40. Ivor Švihran, 29 r., sprievodca cestovného ruchu, nezávislý kandidát

41. Tatiana Tomášková, Ing., 51 r., pracovníčka vo verejnej správe, Slovenská konzervatívna strana

42. Jakub Vallo, MUDr., 34 r., lekár – anesteziológ, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

43. Martin Vojtašovič, JUDr., 34 r., projektový manažér a zástupca riaditeľa projektového riadenia ŽSR, Slovenská konzervatívna strana

44. Lukáš Zajac, Mgr., PhD., MSc, 34 r., vysokoškolský pedagóg, Starostovia a nezávislí kandidáti

Volebný obvod č. 4 (volí si 2 poslancov)

1. Tomáš Galo, Ing., 43 r., obchodný manažér v oblasti automatizácie, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

2. Jozef Gosť, Ing., 46 r., zástupca vedúceho prevádzky, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

3. Juraj Kaliský, MUDr., 65 r., dentista, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

4. Ferdinand Klimsch, PhDr., 55 r., riaditeľ, Doma dobre

5. Oľga Kubaliková, Ing., 56 r., ekonómka, Most – Híd

6. Martin Kuruc, JUDr., Ing., 44 r., starosta mestskej časti, nezávislý kandidát

7. Marián Nagy, PhDr., Mgr., 38 r., sociálny pracovník, Národná koalícia

8. Martin Podrimavský, 23 r., bezpečnostný koordinátor, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

9. Soňa Svoreňová, Ing., 34 r., manažérka cestovnej agentúry, nezávislá kandidátka

10. Milan Šindler, Ing., 59 r., podnikateľ, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

11. Michaela Žilková, 36 r., občianska aktivistka, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

Volebný obvod č. 5 (volí si 4 poslancov)

1. Katarína Augustinič, Ing., 36 r., dopravná inžinierka, nezávislá kandidátka

2. Andrej Árva, Ing., 36 r., ekonóm, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

3. Mário Barna, Mgr., 37 r., súkromný podnikateľ, mediátor, Európska demokratická strana

4. Richard Barna, Ing., 39 r., riaditeľ pre ekonomicko-právny úsek v školstve, nezávislý kandidát

5. Marián Bauman, 49 r., SZČO, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

6. Ján Čičmič, 74 r., odborný referent, Doma dobre

7. Dušan Galis, Mgr., 68 r., poslanec NR SR, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

8. Miroslav Goldschmied, Bc., 44 r., riaditeľ školy korčuľovania, Most – Híd

9. Ondrej Halás, 30 r., podnikateľ, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

10. Miroslav Kolesár, Ing., 35 r., obchodný riaditeľ, Strana moderného Slovenska (sms)

11. Tomáš Korček, JUDr., 42 r., právnik, nezávislý kandidát

12. Caroline Líšková, Ing., PhD., 47 r., manažérka, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

13. Juraj Maxim, 32 r., informátor, Naj – nezávislosť a jednota, Strana mladých ľudí

14. Richard Mikulec, JUDr., 42 r., právnik, aktivista, nezávislý kandidát

15. Vladimír Mikuš, Mgr., 32 r., projektový konzultant, občiansky aktivista, nezávislý kandidát

16. Jakub Mrva, Ing., 34 r., manažér, občiansky aktivista za reguláciu developerov a ochranu lesov, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

17. Ľubomír Petrík, JUDr., 71 r., právnik , Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

18. Juraj Petrovič, Mgr., 47 r., projektový manažér, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

19. Róbert Puk, 52 r., bloger, nezávislý kandidát

20. Dagmar Pupalová, 45 r., interior designer, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

21. Peter Vaškovič, Ing. arch., 55 r., architekt-urbanista, vedúci oddelenia miestneho úradu, nezávislý kandidát

22. Martin Vlačiky, Mgr., Ph.D., 36 r., geológ-paleontológ, občiansky aktivista, nezávislý kandidát

23. Stanislav Winkler, Ing., 61 r., manažér, zástupca starostu, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 6 (volí si 2 poslancov)

1. Lenka Antalová Plavuchová, Mgr., 40 r., projektová manažérka, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

2. Iveta Bačićová, 50 r., osobná asistentka, Most – Híd

3. Miloš Eliaš, Ing., 64 r., poradca v medzinárodnom obchode, Naj – nezávislosť a jednota, Strana mladých ľudí

4. Nadežda Fuksová, Ing., PhD., 35 r., lektorka, Naj – nezávislosť a jednota, Strana mladých ľudí

5. Adam Hochel, MUDr., PhD., MPH, 47 r., lekár, Demokratická strana

6. Ľubomír Krampl, 62 r., živnostník, občiansky aktivista, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

7. Róbert Pajdlhauser, Ing., 51 r., manažér logistiky, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

8. Peter Pilinský, Mgr., 46 r., starosta, nezávislý kandidát

9. Ján Polakovič, Mgr., 29 r., manažér, nezávislý kandidát

10. Lucia Polakovičová, Ing., 55 r., podnikateľka, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

11. Roman Ruhig, Mgr., 47 r., právnik, Slovenská národná jednota – strana vlastencov

12. Filip Rybanič, 26 r., asistent poslanca NR SR, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

13. Ingrid Vanerková, Ing., 54 r., stavebná inžinierka, nezávislá kandidátka

14. Miroslava Vermeiren, Mgr., 34 r., finančná analytička IBM, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

Volebný obvod č. 7 (volí sa 1 poslanec)

1. Monika Debnárová, Ing., 42 r., projektová manažérka, nezávislá kandidátka

2. Justín Horvatovič, Mgr., 35 r., výrobný riaditeľ, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

3. Ján Panák, 65 r., živnostník, nezávislý kandidát

4. Juraj Zeman, JUDr., 36 r., právnik, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

Volebný obvod č. 8 (volí si 1 poslanca)

1. Rastislav Kunst, Mgr., 46 r., riaditeľ ZŠ s MŠ, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

2. Barbora Ružičková, Mgr., 40 r., office manager, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

3. Zuzana Šubová, Ing., 49 r., manažérka, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

Volebný obvod č. 9 (volí si 1 poslanca)

1. Martin Bavolár, Mgr., 46 r., protikorupčný a protimafiánsky novinár, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

2. Matej Dostál, Mgr., 24 r., advokátsky koncipient, Národná koalícia

3. Peter Hanulík, Ing., 58 r., projektant-životné prostredie, nezávislý kandidát

4. Adrian Jankovič, 23 r., študent, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

5. Andrej Kovarík, Mgr., 35 r., ekológ a protikorupčný aktivista, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

6. Zoroslav Smolinský, 49 r., predseda odborov, Nezávislé fórum

7. Rastislav Tešovič, Mgr., 40 r., predseda združenia Devínska inak, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 10 (volí si 3 poslancov)

1. Libor Gula, Ing., M.A., 44 r., ekonóm, miestny poslanec, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

2. Tomáš Hanulík, Ing., 38 r., vedúci kultúry a športu, Strana zelených Slovenska

3. Juraj Káčer, Ing., 33 r., ekonóm, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

4. Ľuboš Krajčír, PhDr., 32 r., zástupca starostu, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

5. Lilia Lohnická, Ing., 54 r., referentka stavebného úradu, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

6. Daniela Olenočinová, Mgr., Bc., 46 r., štátna zamestnankyňa, dobrovoľná hasička, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

7. Iveta Petrušková, Ing., 57 r., projektová manažérka, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

8. Viera Psotková, Mgr., 47 r., IT analytička, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

9. Marek Rapant, Mgr., LL.M, 27 r., právnik, občiansky aktivista, Strana zelených Slovenska

10. Tomáš Vašek, Ing. , 54 r., IT konzultant, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

11. Michal Vavro, Mgr., 46 r., tréner, Strana zelených Slovenska

12. Zdenka Zaťovičová, Mgr., 41 r., projektová manažérka, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

Volebný obvod č. 11 (volí si 3 poslancov)

1. Tibor Balga, Mgr., PhD., 31 r., vysokoškolský pedagóg, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

2. Igor Bendík, Ing., 42 r., elektrotechnický inžinier, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

3. Pavol Bulla, Ing., 42 r., ekonóm , nezávislý kandidát

4. Dana Čahojová, MUDr., 56 r., starostka, aktivistka iniciatívy Naša Bratislava, nezávislá kandidátka

5. Janka Ďurčová, Ing., 66 r., dôchodkyňa, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

6. Milena Fejérová, MgA., 57 r., živnostníčka, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

7. Iveta Hanulíková, Ing., 54 r., riaditeľka Inštitútu pre verejnú správu, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

8. Michal Kovács, Ing., PhD., 32 r., ekonóm, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

9. Peter Lenč, Ing., 54 r., aktivista iniciatívy Naša Bratislava, statik, nezávislý kandidát

10. Karol Ondriáš, RNDr., DrSc., 66 r., vedecký pracovník, Komunistická strana Slovenska

11. Ľuboš Orlický, Bc., 31 r., riaditeľ spoločnosti, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

12. Peter Palásti, Ing., 26 r., podnikateľ, Most – Híd

13. Denis Svoboda, 60 r., živnostník, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

14. Anton Šmotlák, Mgr., 35 r., projektový manažér, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

15. Martin Vician, Ing., 38 r., ekonóm, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

16. Branislav Záhradník, JUDr., PhDr., 45 r., zástupca starostky, právnik, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 12 (volí si 1 poslanca)

1. Radoslav Olekšák, Mgr., Ing., 40 r., politológ, ekonóm, Nezávislé fórum

2. Stanislav Pánis, 68 r., hudobný skladateľ, Slovenská národná jednota – strana vlastencov

3. Igor Polakovič, 42 r., sociálny inovátor, Iniciatíva lepší Lamač, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

4. Peter Šramko, Ing., 63 r., starosta, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

Volebný obvod č. 13 (volí si 1 poslanca)

1. Branislav Borovský, Mgr., 54 r., manažér, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

2. Jozef Krúpa, Ing., 55 r., starosta, nezávislý kandidát

3. Pavol Mikulič, 59 r., štátny zamestnanec, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná

4. Roman Weinštuk, 50 r., ekonóm, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 14 (volí si 1 poslanca)

1. Gabriela Ferenčáková, 64 r., starostka, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

2. Marián Krist, 41 r., podnikateľ, Demokrati Slovenska

3. Lenka Maschkanová, Ing., 30 r., event manažérka, nezávislá kandidátka

4. Martin Puhovich, PaedDr., PhD, 38 r., manažér, Nezávislé fórum

5. Ján Vavrovič, Ing., 27 r., krízový manažér, Strana zelených Slovenska

Volebný obvod č. 15 (volí si 1 poslanca)

1. Viktor Béreš, Ing., 41 r., predseda mimoparlamentnej strany Naj, ekonóm, Naj – nezávislosť a jednota, Strana mladých ľudí

2. Elena Fatulová, RNDr., 70 r., hydrogeologička a aktivistka za ochranu vôd, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

3. Pavel Škodler, Ing., 66 r., starosta, Nezávislé fórum

4. Jozef Uhler, JUDr., Mgr., 42 r., IT špecialista, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 16 (volí si 10 poslancov)

1. Ivana Antošová, Mgr., 49 r., kontrolórka, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

2. Augustín Arnold, Ing., 61 r., energetik, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

3. Michal Babiar, RNDr., PhD, 65 r., projektant, urbanista, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

4. Vladimír Bajan, Ing., 58 r., starosta, Starostovia a nezávislí kandidáti

5. Vladimír Balogh, MUDr., 72 r., prednosta ústavu TČM LF SZU, Strana moderného Slovenska (sms)

6. Matúš Baxant, 23 r., aktivista, Naša Petržalka, Sdkú – ds – slovenská demokratická a kresťanská únia – demokratická strana

7. Ľuboš Brenkus, Ing., 61 r., projektant, Naj – nezávislosť a jednota, Strana mladých ľudí

8. František Brliť, Ing., 61 r., riaditeľ spoločnosti, projektant, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

9. Ján Bučan, Mgr., 38 r., predseda o.z. My sme Petržalka, zástupca starostu, nezávislý kandidát

10. Ján Budaj, 66 r., ochranár a politik, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

11. Peter Cmorej, Mgr., Ing., 35 r., finančný analytik, iniciatíva Pre Petržalku, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

12. Eduard Demel, Ing., 36 r., podpredseda o.z. My sme Petržalka, ekonóm v súkromnom bankovom sektore, Šanca

13. Vladimír Dolinay, Mgr., 37 r., učiteľ, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

14. Miroslav Dragun, 29 r., riaditeľ Inštitútu pre rozvoj Bratislavského kraja, nezávislý kandidát

15. Veronika Klára Endrychová, Mgr., 33 r., učiteľka, asistentka sociálnej práce, nezávislá kandidátka

16. Ľudmila Farkašovská, PhDr., 55 r., námestníčka primátora hl. mesta SR Bratislava, nezávislá kandidátka

17. Michal Feik, Ing., 39 r., štátny radca, hovorca, zakladateľ iniciatívy Bratislava inak, nezávislý kandidát

18. Ladislav Fogarassy, 63 r., konateľ spoločnosti, Doma dobre

19. Milan Ftáčnik, Doc., RNDr., CSc., 62 r., vysokoškolský učiteľ, nezávislý kandidát

20. Juraj Galbavý, Ing., 45 r., lesný inžinier-projektant, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

21. Vladimír Gallo, JUDr., PhD., 46 r., advokát, Národná koalícia

22. Mário Gogora, Ing., 42 r., konateľ obchodnej spoločnosti, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

23. Daniel Golian, 34 r., realitný poradca, Národná koalícia

24. Marian Greksa, 59 r., právnik, slobodný umelec, nezávislý kandidát

25. Filip Hochel, Mgr., 40 r., podnikateľ, Národná koalícia

26. Peter Hochschorner, 66 r., tréner – vodný slalom, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

27. Boris Hrbáň, Ing., 50 r., odborník v oblasti bývania a rozvoja komunít, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

28. Ján Hrčka, Ing., 38 r., IT špecialista, Iniciatíva PRE Petržalku, nezávislý kandidát

29. Jana Hrehorová, 38 r., občianska aktivistka OZ Petržalské ihriská iniciatíva pre Petržalku, nezávislá kandidátka

30. Slavomíra Husárová, JUDr., Mgr., 44 r., právnička, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

31. Vladimír Huska, Mgr. , 68 r., dôchodca, Národná koalícia

32. Mária Husková, Ing., 72 r., dôchodkyňa, Národná koalícia

33. Marián Chmelár, Bc., 58 r., právnik, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

34. Lenka Jakubčová, Mgr., 34 r., advokátka, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

35. Dušan Jaura, Mgr., PhD., 51 r., riaditeľ Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

36. Ľuboš Kačírek, Doc., PhD., 46 r., historik a kultúrny pracovník, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

37. Ján Karman, Ing., 36 r., stavebný inžinier, iniciatíva Pre Petržalku, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

38. Viera Kimerlingová, Ing., 63 r., ekonómka, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

39. Karol Király, Mgr., 47 r., súkromný podnikateľ, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

40. Roman Kollár, MSc, 28 r., trhový analytik, aktivista, Strana zelených Slovenska

41. Peter Kovár, 37 r., administratívny pracovník, Európska demokratická strana

42. Michala Kozáková, Ing. arch., 31 r., Mestská časť Bratislava-Záhorská Bystrica, referát územného plánovania, investícií, verejného obstarávania a správy majetku, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

43. Stanislav Kramarič, Ing., 68 r., ekonóm , Naj – nezávislosť a jednota, Strana mladých ľudí

44. Denisa Krásna, Mgr., 42 r., štátna zamestnankyňa, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

45. Tatiana Kratochvílová, Ing., 59 r., dopravná inžinierka, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

46. Branislav Krištofič, Ing., 36 r., člen o.z. My sme Petržalka, manažér v Správe telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, Šanca

47. Oliver Kríž, PaedDr., 40 r., pedagóg, Mladá Petržalka – lokálna strana

48. Jakub Kuruc, 25 r., online manager, občiansky aktivista, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

49. Miroslav Lažo, 41 r., manažér hokejového centra, Národná koalícia

50. Marko Madaras, Bc., 25 r., študent, 99% – občiansky hlas

51. Roman Masár, Ing., 56 r., elektrotechnik, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

52. Stanislava Mattová, Bc., 31 r., tlačová hovorkyňa, Naj – nezávislosť a jednota, Strana mladých ľudí

53. Ján Mažgút, Mgr., 36 r., hovorca strany Smer-sd, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

54. Michaela Mišincová, 39 r., team leader, vedúca pracovníčka, Národná koalícia

55. Ladislav Nedelka, 37 r., hasič-záchranár, Vzdor – strana práce

56. Beata Novomeská, Mgr., 39 r., asistentka predaja, Komunistická strana Slovenska

57. Lýdia Ovečková, Ing., 40 r., ekonómka, občianska aktivistka Petržalské ihriská, iniciatíva Pre Petržalku, nezávislá kandidátka

58. Tomáš Palkovič, Mgr., 33 r., cykloaktivista, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

59. Oľga Paučová, 62 r., štátna zamestnankyňa, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

60. Elena Pätoprstá, Ing. arch., Mgr. art., 58 r., designerka, protikorupčná aktivistka, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

61. Drahan Petrovič, Ing. arch., 49 r., architekt, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

62. Iveta Plšeková, MUDr., 47 r., námestníčka primátora, nezávislá kandidátka

63. Štefan Rehák, Doc., RNDr., PhD., 63 r., vedecký pracovník, vysokoškolský pedagóg, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

64. Adam Sarlós, Bc., 26 r., podnikateľ, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia

65. Blanka Slaninová, JUDr., 65 r., právnička, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

66. Tomáš Szmrecsányi, Mgr., PhD., 43 r., podnikateľ, Národná koalícia

67. Ľubomír Ščasný, Ing. , 58 r., ekonóm, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

68. František Šebej, PhDr., CSc., 71 r., publicista, Most – Híd

69. Tomáš Špaček, 22 r., študent, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

70. Robert Števuška, 34 r., mechanik, Národná koalícia

71. Roman Tarábek, 45 r., objektový manažér, Naj – nezávislosť a jednota, Strana mladých ľudí

72. Štefan Taragel, 59 r., špecialista automobilového priemyslu, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana

73. Nina Uherčíková, Mgr., 30 r., asistentka poslanca NR SR, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko

74. Ivan Uhlár, Mgr., 34 r., právnik, Národná koalícia

75. Milan Vetrák, JUDr., PhD., 43 r., právnik a protikorupčný aktivista, iniciatíva Pre Petržalku, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a Solidarita, Sme rodina – Boris Kollár, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska

76. Michal Vičan, 38 r., profesionálny tréner, športovec, Mladá Petržalka – lokálna strana

77. Jarmila Vidová, Ing., PhD., 51 r., vysokoškolská učiteľka, Strana moderného Slovenska (sms)

78. Ladislav Volný, Mgr., 36 r., manažér, súkromný podnikateľ, Európska demokratická strana

79. Jozef Vydra, Ing., 58 r., šéfredaktor, iniciatíva Pre Petržalku, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 17 (volí si 1 poslanca)

1. Radovan Jenčík, 40 r., OZ Rusovčan, mestský poslanec, nezávislý kandidát

2. Róbert Kalmár, Ing., 38 r., ekonóm, Team Vallo, Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ph ZDROJ: TASR, SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články