Bývalý policajný prezident Gašpar chce vysvetľovať okolnosti okolo vraždy Kuciaka | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Bývalý policajný prezident Gašpar chce vysvetľovať okolnosti okolo vraždy Kuciaka

Tibor Gašpar
Tibor Gašpar
Zdroj: Facebook/Tibor Gašpar
27.08.2019 19:00

BRATISLAVA - Séria statusov na sociálnych sieťach a videí má verejnosti v rámci projektu "Oklamaní" ozrejmiť okolnosti po vražde novinára Jána Kuciaka. Pripravuje ich bývalý policajný prezident Tibor Gašpar. Ako napísal na sociálnej sieti, chcel by napríklad vysvetliť, aká bola činnosť polície a jeho samotného ako prezidenta Policajného zboru v prvých hodinách po zistení dvojnásobnej vraždy novinára a jeho priateľky, ako to bolo s prítomnosťou riaditeľa Národnej protikorupčnej jednotky Róberta Krajmera na mieste činu alebo ako vznikol vyšetrovací tím a ako sa vyšetrovalo do mája 2018.


Koncom tohto mesiaca totiž Gašpar po dohode s predsedom vlády Petrom Pellegrinim odišiel z funkcie. Vysvetliť chce tiež, prečo po približne troch týždňoch rezignoval vtedajší minister vnútra Tomáš Drucker, ktorému sa Gašpara nepodarilo presvedčiť, aby odišiel z funkcie.

Gašpar sa podľa vlastných slov chce vyjadriť aj k tomu, prečo nakoniec on sám odišiel z postu policajného prezidenta. "Je toho veľa, čo vysvetľovať," napísal s tým, že informácie podloží konkrétnymi faktami. "Budete tak mať možnosť vidieť, komu naozaj záleží na vyšetrení tohto ohavného činu, a kto ho len bezcitne zneužíva vo svoj prospech," dodal Gašpar.

Gašpar z funkcie prezidenta Policajného zboru odišiel po dohode s premiérom Pellegrinim, ktorý bol vtedy aj poverený riadením rezortu vnútra. Gašparov odchod predtým žiadali aj demonštranti zo zhromaždení Za slušné Slovensko a aj politická opozícia. Jeho meno sa spomínalo aj v súvislosti s lustráciami novinárov.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články