°C

Piatok, 30. október 2020. Meniny má Šimon, Simona, zajtra Aurélia.

Semir už 24 rokov točí Kobru 11: Pozrite, ako vyzeral na začiatku... Aké mladé ucho!

Erdoğan Atalay
Erdoğan Atalay
Zdroj: rtl
22.09.2020 00:01

HANOVER - Herec Erdoğan Atalay je neodmysliteľne spätý so seriálom Kobra 11, nikto iný tam nehrá tak dlho ako on. Pamätáte si ešte, ako vyzeral na začiatku? Vtedy mal 30 rokov, dnes oslavuje 54. narodeniny.


Erdoğan Atalay sa narodil 22. septembra 1966. Napriek turecky znejúcemu menu vraj turecký jazyk neovláda, narodil sa v Hanoveri. Jeho otec bol pôvodom Turek, matka zas Nemka. 

V divadle si herectvo vyskúšal už pred dovŕšením dospelosti, v roku 1987 začal v Hamburgu študovať na vysokej škole pre hudbu a divadlo. Pred kamerami začal pôsobiť koncom 70. a začiatkom 80. rokov. Jeho doménou sa stali seriály. 

Zahral si aj v niekoľkých filmoch, ale od roku 1996 je najmä tvárou seriálu Kobra 11, kde začal hrať ako 30-ročný. Je jediným hercom, ktorý tam pôsobí doteraz. 

Johannes Brandup a Erdoğan
Zdroj: rtl

Erdoğan Atalay
Zdroj: rtl

Erdoğan Atalay
Zdroj: rtl

Erdoğan Atalay
Zdroj: rtl

Erdoğan Atalay
Zdroj: rtl

V roku 2004 sa Erdogan oženil s kolegyňou Astrid Ann-Marie Pollmann, s ktorou má dcéru Paulettu Pollmann. Tá sa už tiež začala uplatňovať ako herečka. 

Jeho druhou manželkou je maskérka Katja Ohneck, s ktorou má syna a dcéru. 

Erdoğan Atalay a Katja
Zdroj: Instagram EA


Galéria

Erdoğan Atalay Johannes Brandup a Erdoğan Erdoğan Atalay Erdoğan Atalay Erdoğan Atalay Erdoğan Atalay Erdoğan Atalay a Katja

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články