°C

Streda, 25. november 2020. Meniny má Katarína, zajtra Kornel.

Dnes má herečka z Forresta Gumpa 73, ale kedysi... Zajačik z Playboya!

Sally Field
Sally Field
Zdroj: TASR
06.11.2019 00:00

LOS ANGELES - Herečka Sally Field je v podstate nenápadná a jej meno mnohým asi ani nie je známe. Objavila sa pritom v tituloch ako Forrest Gump, Otec v sukni, Amazing Spider-Man či Pravá blondínka. A kedysi jej telo dokonca zdobilo aj titulnú stránku magazínu pre pánov.


Sally Field sa narodila 6. novembra 1946. Jej účinkovanie ako herečky sa začalo seriálmi, v 70. rokoch sa rozvinula aj jej filmová kariéra. Jej meno možno nie je všeobecne známe a populárne, no už dvakrát vyhrala Oscara a bola nominovaná aj na rôzne iné ceny. 

Sally Field v roku 1978
Dnes má herečka z
Zdroj: MGM

Prvá cena filmovej akadémie prišla v roku 1980 za film Norma Rae a tá druhá v roku 1985 za snímku Miesta v srdci. 

Mnohí si to možno ani neuvedomujú, ale poznajú Sally Field z mnohých populárnych filmov z 90. rokov. Ešte pred nimi to boli v roku 1989 Oceľové magnólie a potom snímky ako Bez dcéry neodídem, Forrest Gump, či Otec v sukni. Neskôr sa objavila vo filme Pravá blondínka 2 a hrala aj v Amazing Spider-Man 1 a 2. 

Sally Field ako matka Forresta Gumpa
Dnes má herečka z
Zdroj: Paramount Pictures

Martin Sheen a Sally Field v snímke Amazing Spider-Man
Dnes má herečka z
Zdroj: Columbia Pictures

No už v 80. rokoch bola taká populárna, že po nej pokukoval známy magazín pre pánov. A Sally súhlasila. V roku 1986 sa objavila na obálke Playboya ako chutný a najmä sexi zajačik. 

Dnes má herečka z
Zdroj: playboy


Galéria

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články