°C

Štvrtok, 22. október 2020. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Nebudete veriť, ale Šťabajzna Houlihanová má už 82 rokov! Takto teraz vyzerá kráska z M*A*S*H

Loretta Swit ako Margaret Houlihanová
Loretta Swit ako Margaret Houlihanová
Zdroj: 20th Century Fox
04.11.2019 00:01

NEW JERSEY - O hrdinoch zo seriálov a filmov si často myslíme, že sú nestarnúci a nesmrteľní, najmä keď nám neustále reprízy ukazujú ich mladé ja. No ani ich čas nešetrí a mnohých určite prekvapí, že Margaret Houlihanová, teda herečka Loretta Swit, oslavuje už 82 rokov.


Loretta Swit sa narodila 4.  novembra 1937. Po škole sa zamestnala ako stenografka, ale začala aj študovať dramatické umenie. Okrem toho, že je herečka, je aj speváčka – študovala spev na súkromnom konzervatóriu. 

Loretta Swit (vľavo) v roku 1975
Nebudete veriť, ale Šťabajzna
Zdroj: 20th Century Fox

Od roku 1969 dostávala Loretta menšie úlohy v seriáloch. O tri roky ale dostala svoju životnú rolu. Stvárnila majorku Margaret Houlihanovú, ktorá mala v českom dabingu prezývku Šťabajzna. V originálnej verzii jej hovorili Hot Lips, čiže horúce pery, čo má význam, že ide o osobu, pri ktorej si proste nemôžete pomôcť a chcete ju pobozkať. 

Nebudete veriť, ale Šťabajzna
Zdroj: 20th Century Fox

Loretta za úlohu v seriáli M*A*S*H získala niekoľko nominácií na cenu Emmy a dve aj získala. 

Počas nakrúcania sa zblížila s Alanom Aldom (Hawkeye Pierce) a jeho rodinou a tiež s Harrym Morganom (Sherman T. Potter), ktorý sa dokonca stal jej susedom a žili vedľa seba až do jeho smrti. 

Nebudete veriť, ale Šťabajzna
Zdroj: cbs

Loretta Swit sa objavila aj v ďalších seriáloch a hrala asi v 30 filmoch, navždy však zostane Šťabajznou Houlihanovou. No kým na obrazovkách je zakonzervovaná v podobe, ako vyzerala v 70. a 80. rokoch minulého storočia, aj ona zostarla ako každý smrteľník. 

Dnes herečka oslavuje už 82. narodeniny. Počas svojho života sa snažila prírode trochu pomôcť plastikami a nie vždy to dopadlo dobre. Na snímkach z minulého roku však vyzerá opäť celkom dobre. A stretla sa dokonca aj s kolegom Jamiem Farrom, ktorý stvárnil nezabudnuteľného Klingera. 

Nebudete veriť, ale Šťabajzna
Zdroj: SITA

Nebudete veriť, ale Šťabajzna
Zdroj: SITA


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články