°C

Piatok, 21. február 2020. Meniny má Eleonóra, zajtra Etela.

Po vyše 40 rokoch ju nespoznáte: Viete, koho hrala v Marečku, podejte mi pero?!

Taťjana Medvecká
Taťjana Medvecká
Zdroj: Profimedia
10.11.2019 00:01

PRAHA - Vo filmoch účinkuje už od 70. rokov a má toho na konte naozaj dosť. Napríklad aj nezabudnuteľnú komédiu Marečku, podejte mi pero, kde sa jej ušla jedna z menších úloh.


Taťjana Medvecká sa narodila 10. novembra 1953 a po rodičoch má slovenské korene. Túžila po kariére baletky, ale po neúspechu na skúškach sa rozhodla pre herectvo. Hneď po štúdiu nastúpila do Národného divadla v Prahe a pôsobí tam dodnes. 

Josef Dvořák a Taťjana Medvecká v roku 1975
Po vyše 40 rokoch
Zdroj: CT

Vo filmoch sa začala objavovať v 70. rokoch. V roku 1976 si na konto pripísala účinkovanie v obľúbenej komédii Marečku, podejte mi pero. Úloha to nebola veľká a mnohí by si asi ani nespomenuli, koho tam stvárnila. Taťjana si zahrala študentku, ktorá randila so svojím spolužiakom v podaní Jiřího Schmitzera. Ten hral syna Jiřího Sováka, čiže hlavnej postavy filmu. Dávali si rande na cintoríne a vymýšľali spolu mená pre svoje budúce deti. 

Po vyše 40 rokoch
Zdroj: FS Barrandov

Po vyše 40 rokoch
Zdroj: Profimedia

Medvecká si zahrala v desiatkach filmov, účinkuje aj v seriáloch a v dabingu. Vo svojej kariére bola už viackrát ocenená, či už za herecký, alebo dabingový výkon. 

Jej manželom je scenárista Jiří Dufek, s ktorým má dve dcéry. 

Po vyše 40 rokoch
Zdroj: TASR


Galéria

Taťjana Medvecká Josef Dvořák a Taťjana Taťjana Medvecká a Jiří Taťjana Medvecká a Jiří Taťjana Medvecká Taťjana Medvecká a Jiří

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články