°C

Utorok, 22. september 2020. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

Ženy mu vždy ležali pri nohách: Slávna herečka sa po rozchode pokúsila o samovraždu!

Alain Delon
Alain Delon
Zdroj: TASR
08.11.2019 00:01

PARÍŽ - Herec Alain Delon bol kedysi snom mnohých žien. Podľahla mu aj kolegyňa Romy Schneider - v čase, keď sa spoznali, bola ona už hviezdou a jeho kariéra ešte len začínala. Vášnivý a poriadne výbušný vzťah im však nevydržal a herečka sa po rozchode pokúsila spáchať samovraždu.


Alain Delon sa narodil 8. novembra 1935. Jeho rodičia sa rozviedli, keď bol ešte malý a po rozvode ho zverili náhradnej rodine. Po smrti pestúnov bol poslaný do internátnej školy a rodičia sa o starostlivosť o neho takzvane delili.

Alain však školu nechal ako 14-ročný a začal pracovať v mäsiarstve nevlastného otca. Neskôr sa prihlásil do armády. Ako neskôr prezradil, zo štyroch rokov svojej vojenskej kariéry strávil až 11 mesiacov vo väzení pre nedisciplinovanosť. 

Ženy mu vždy ležali
Zdroj: Paris Film

Po opustení armády pracoval v rôznych zamestnaniach. Zoznámil sa s herečkou Brigitte Auber, s ktorou sa dostal aj na filmový festival. A tam si ho všimol hľadač talentov. 

Delon debutoval vo filme koncom 50. rokov minulého storočia. V 60. rokoch si ho už začal všímať celý svet a začal sa objavovať v hollywoodskych produkciách. 

Práca mu priniesla do života aj lásku. V roku 1958 natočil film Christine spolu s Romy Schneider, ktorá v tom čase mala za sebou už úlohu rakúskej cisárovej Sissi. Dvojica sa do seba zamilovala a o rok už boli zasnúbení. 

Ženy mu vždy ležali
Zdroj: Eurochannel

Podľa hereckej kolegyne Annie Girardot, u ktorej istý čas bývali, išlo o dosť výbušný vzťah plný vášne, hádok a uzmierení. Alain mal dokonca počas neho aférku, ktorá vyústila do narodenia syna. V roku 1963 sa Delon rozhodol vzťah ukončiť. Romy to nezvládla a podrezala si žily, pokus o samovraždu prežila. Navždy však práve tento herecký kolega zostal jej osudovou láskou. 

Ženy mu vždy ležali
Zdroj: orf

On sa naopak už o osem mesiacov oženil. Z tohto manželstva pochádza syn Anthony. Rozvod prišiel v roku 1969, pričom rozvodové papiere boli vyplnené dva roky predtým. 

Neskôr Delon strávil 15 rokov po boku kolegyne Mireille Darc, s ktorou bol do roku 1982. 

Mireille Darc a Alain Delon
Mireille Darc a Alain
Zdroj: SITA

Neskôr herec stretol modelku Rosalie, ktorá mu porodila dve deti, dcéru Anouchku a syna Alina-Fabiena. Vzťah ukončili v roku 2001. 

Delonove najznámejšie filmy: Rocco a jeho bratia, Zatmenie, Gepard, Čierny tulipán, Sicílsky klan, Zorro, Traja muži na zabitie, Návrat Casanovu, Asterix a Olympijské hry. 

Ženy mu vždy ležali
Zdroj: TASR


Galéria

Alain Delon Alain Delon Romy Schneider a Alain Romy Schneider a Alain Mireille Darc a Alain Alain Delon Alain Delon Alain Delon

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články