Jano Baláž z Elánu má o 21 rokov mladšiu ženu: Je to kočka... A perfektne vydarená! | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Jano Baláž z Elánu má o 21 rokov mladšiu ženu: Je to kočka... A perfektne vydarená!

Ján Baláž
Ján Baláž
Zdroj: SITA/Štefan Laktiš
24.08.2019 00:00

BRATISLAVA - Časy, keď baby bláznili za členmi kapely Elán, sú už preč. Z Joža Ráža, Vaša Patejdla a Jána Baláža sú dnes zrelí šesťdesiatnici. Najstarší z nich, Jano Baláž, práve dnes oslavuje 68. narodeniny. Viete, ako vyzerá žena, ktorá očarila legendárneho hudobníka, speváka a skladateľa?


Ján Baláž sa narodil 24. augusta 1951 v Nitre. Od svojich ôsmich rokov žije v Bratislave, kde už počas základnej školy navštevoval ľudovú školu umenia. Učil sa hrať na husle, gitaru a trumpetu. Po maturite sa dal na štúdium farmácie, ktoré ale neskôr vzdal. 

Talentovaného Jana totiž lákala hudba. V roku 1967 sa podieľal na založení kapely Modus, v ktorej hrával na gitare zhruba osem rokov, až do odchodu na základnú vojenskú službu. Jeho meno si však väčšina ľudí spája s iným legendárnym zoskúpením - a to so skupinou Elán, ktorej členom sa stal na jeseň roku 1980 a pôsobí v nej dodnes. 

Jano Baláž je členom legendárnej kapely Elán.
Elán
Zdroj: SITA

Jano Baláž pred rokmi.
Elán
Zdroj: SITA

Baláž je nielen gitaristom a spevákom, ale aj skladateľom. Na konte má desiatky skvelých hitov. Spomeńuť možno Amnestia na neveru, Bosorka, Sestrčka z Kramárov, Kráľovná bielych tenisiek, či Zaľúbil sa chlapec a iné.

Keď je reč o láske. Tú spečatil legendárny Elánista svadbou dvakrát. S prvou ženou má syna a dcéru. Hudobníkovou druhou manželkou je výtvarníčka Danka, ktorá je od neho mladšia o 21 rokov. Porodila mu tiež dcéru a syna, ktorým sa slávny tato podľa vlastných slov naplno venuje.  

Jano Baláž má po svojom boku takúto sympatickú manželku.
Ján Baláž
Zdroj: profimedia.sk


Galéria

Ján Baláž Jano Baláž je členom Jano Baláž pred rokmi. Jano Baláž má po Kapela Elán sa môže

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: profimedia.sk, SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články