Slovenská diva zostarla: Pohľad na ňu ale vyráža dych! | Topky.sk

Utorok, 25. jún 2019. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Slovenská diva zostarla: Pohľad na ňu ale vyráža dych!

Emília Vášáryová
Emília Vášáryová
Zdroj: profimedia.sk
18.05.2019 00:00

BRATISLAVA - Stále očarujúca! Emília Vášáryová môže smelo konkurovať veľkým hereckým hviezdam zo zahraničia. A to nielen čo sa talentu týka, ale aj krásou. Pokiaľ by sa v mladosti objavila v Hollywoode, celý by jej padol k nohám. Dnes síce oslavuje 77. narodeniny, avšak pribúdajúce roky a vrásky jej vôbec neubrali na šarme. Pozrite sa!


Emília Vášáryová sa narodila 18. mája 1942 v Hornej Štubni. Verejnosti je dobre známa i jej mladšia sestra Magda. Už v detstve hrala ochotnícke divadlo a venovala sa tiež gymnastike. Vyštudovala VŠMU v Bratislave a v televízii sa začala objavovať ešte pred skončením štúdia. Členkou Slovenského národného divadla je od roku 1964.    

Emília Vášáryová v roku 1963.
Emília Vášáryová
Zdroj: Slovenský filmový ústav

Emília Vášáryová kedysi.
Slovenská diva zostarla: Pohľad
Zdroj: SFÚ

Emília Vášáryová stvárnila množstvo postáv na divadelných doskách i pred kamerami. A v každej z nich bola dokonale presvedčivá. Nečudo, že má na konte viaceré ocenenia. Za zmienku stojí, že je pred kamerami stále aktívna. Z novších filmov možno spomenúť Pelíšky, Nestyda, Masaryk, či Čiara. 

Emília Vášáryová ako 66-ročná vo filme Nestyda.
Slovenská diva zostarla: Pohľad
Zdroj: falcon

V roku 1968 sa Vášáryová vydala za športového lekára Ivana Horského. Ich manželstvo však nebolo veľmi šťastné. Jej osudovým mužom však bol až jej druhý manžel - kostýmový výtvarník Milan Čorba. Herečka má dvoch synov a ako svoju vníma aj nevlastnú dcéru Evu. 

Emília Vášáryová, ktorá kedysi patrila medzi najväčšie slovenské krásavice, zreje ako víno. Príbúdajúce roky jej neubrali nič na šarme. Pred pár rokmi dokonca tromfla mnohé mladšie Slovenky a stala sa Kráľovnou Plesu v opere. 

Emília Vášáryová
Zdroj: profimedia.sk

Emília Vášáryová
Zdroj: profimedia.sk
 


Galéria

Emília Vášáryová Emília Vášáryová v roku Emília Vášáryová kedysi. Emília Vášáryová ako 66-ročná Emília Vášáryová Emília Vášáryová Emília Vášáryová vo filme Emília Vášáryová starne s

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: profimedia.sk, Slovenský filmový ústav, Space Films, Falcon, Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články