Vášáryová sa zrútila zo smrti Labudu: Veľmi ma to vzalo! | Topky.sk

Utorok, 17. júl 2018. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Vášáryová sa zrútila zo smrti Labudu: Veľmi ma to vzalo!

Emília Vášáryová
Emília Vášáryová
11.01.2018 12:00

BRATISLAVA – Smútok a žiaľ! To sú emócie, ktoré momentálne lomcujú slovenským umeleckým svetom. Dôvodom je nečakaná smrť hereckého velikána Mariána Labudu (†73), ktorý minulý týždeň v piatok navždy odišiel z tohto sveta. Na svojho hereckého kolegu si zaspomínala aj Milka Vášáryová (75), ktorú odchod jej priateľa veľmi zasiahol.


Obrovský šok zasiahol mnohých minulý týždeň v piatok, keď sa potvrdili informácie, že legendárny slovenský herec Marián Labuda vo veku 73 rokov zomrel. Skolaboval v garáži svojho domu. Hoci mu jeho manželka Vierka a okoloidúci muž poskytli prvú pomoc, umelca sa zachrániť nepodarilo ani privolanej záchranke. Jeho smrť zasiahla nie len rodinu, ale aj mnohých priateľov a známych, medzi ktorých patrila aj známa herečka Emília Vášáryová. Tá smrť kolegu, ktorý bol aj jej osobným priateľom, nesie veľmi ťažko.

„Marián bol so svojím obrovským talentom a neskutočnou energiou výnimočný zjav. Takisto s jeho zvláštnou autenticitou, ktorú skrýval v horúcich krásnych očiach a v neposlednom rade úžasným zmyslom pre humor, ktorý vedel fantasticky interpretovať na javisku aj pred kamerou. Bol to jeden z mojich najobľúbenejších hercov. Vždy mu patril môj obdiv. Chodila som na jeho predstavenia aj v čase, keď ešte nebol mojím kolegom. Je mi veľmi ľúto, čo sa stalo, a súcitím aj s celou rodinou. Jeho pani je zamestnaná u nás v divadle a ešte pred pár dňami som ho nechala pozdravovať s vedomím, že je mu už zase trošku lepšie. Viem, že ešte veľmi chcel pracovať, ale už to celkom nešlo. Bolo to pre neho zrejme veľmi ťažké obdobie a prežívala som ho spolu s ním. Predsa len to čaká každého z nás. Napriek tomu ma to veľmi vzalo. Bol to priateľ mňa aj môjho muža,“ povedala pre kultura.pravda.sk herečka, ktorá vyjadrenie zverejnila aj na fanúšikovskom profile na sociálnej sieti.


Galéria

Emília Vášáryová Emília Vášáryová Emília Vášáryová za priateľom Emília Vášáryová Emília Vášáryová

Nástroje k článkuZDROJ: Topky.sk
FOTO: SITA, Orange, Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články