Búrlivák s úžasným hlasom KEDYSI a DNES | Topky.sk

°C

Piatok, 22. november 2019. Meniny má Cecília, zajtra Klement.

Búrlivák s úžasným hlasom KEDYSI a DNES

Axl Rose
Axl Rose
Zdroj: SITA
06.02.2019 00:01

LOS ANGELES - Je legendou a v posledných rokoch píše ďalší kus hudobnej histórie. Axl Rose sa stal populárnym ako zakladateľ skupiny Guns N' Roses, s ktorou zažil vrchol popularity v 90. rokoch. V poslednom čase je však spätý aj s ďalšou legendárnou kapelou - AC/DC.


Axl Rose sa narodil 6. februára 1962. Nemal veľmi šťastné detstvo, údajne ho obťažoval vlastný otec a ďalší manžel jeho mamy zas nešiel ďaleko po fyzické tresty. Axlovým únikom sa stala hudba. 

Od roku 1980 bol členom rôznych kapiel, kým nezaložil Guns N' Roses (1985). Skupina zažila svoje najlepšie časy koncom 80. a počas 90. rokov. Rose bol viacerými odbornými médiami označený za jeden z najväčších spevákov v histórii. 

Búrlivák s úžasným hlasom
Zdroj: SITA

V 90. rokoch sa Axl načas stiahol z verejného života. Ďalej tvoril, ale odmietol napríklad účasť na akcii, keď mal byť uvedený do rockovej siene slávy. Dokonca žiadal svoje vylúčenie. 

Až v roku 2016 sa dala skupina opäť dokopy. V tom istom roku bol Axl požiadaný, aby zaskočil za Briana Johnsona v zoskupení AC/DC. Mnohí možno očakávali prepadák, ale Rose na pódiu doslova triumfoval a začal tak písať ďalšiu zaujímavú kapitolu hudobnej histórie. 

Búrlivák s úžasným hlasom
Zdroj: TASR


Galéria

Axl Rose Axl Rose so svojou Axl Rose obnovil Guns Axl Rose nahradil Briana Axl Rose kedysi Axl Rose Axl Rose

Nástroje k článku


ZDROJ: ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články