Drogy, alkohol, zatknutia: Zo sexi herca kráľ smetiarov | Topky.sk

Utorok, 16. júl 2019. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

Drogy, alkohol, zatknutia: Zo sexi herca kráľ smetiarov

Nick Nolte
Nick Nolte
Zdroj: Columbia Pictures
08.02.2019 00:01

LOS ANGELES - Z modela sa stal herec, ktorý vyhral Zlatý Glóbus a trikrát bol nominovaný na Oscara. Okrem talentu však Nick Nolte disponoval aj rebelskou dušou a nechal sa opantať, ženami, alkoholom aj drogami. Z muža, ktorému v roku 1992 prischol titul najsexi muža, sa za 10 rokov stala troska...


Nick Nolte sa narodil 8. februára 1941. Na strednej škole hral americký futbal, no hoci mnohí športovci sa alkoholu dôsledne vyhýbajú, on si doprial aj pred tréningom. Koncom 60. a v 70. rokoch sa živil ako model. Pomaly začal dostávať aj menšie úlohy. Kariéru mu odštartoval seriál Rich Man, Poor Man.

Drogy, alkohol, zatknutia: Zo
Zdroj: abc

Nick Nolte hral vo filmoch ako Hlbina, 48 hodín, Mys hrôzy, či Tenká červená čiara. Hoci nebol typickým krásavcom, v roku 1992 ho časopis People vyhlásil za najsexi žijúceho muža. Už o 10 rokov neskôr sa však objavila fotografia dokazujúca, že to s ním išlo riadne z kopca. Ako poznamenal Washington Post, za 10 rokov sa zo sexi herca stal kráľ smetiarov. 

Nolte bol v roku 2002 zatknutý za šoférovanie pod vplyvom alkoholu. Nakoniec sa ukázalo, že bol na drogách. Dostal trojročnú podmienku a musel byť pod dohľadom poradcov pre závislosti. 

Drogy, alkohol, zatknutia: Zo
Zdroj: TASR

Prvé zatknutie mal Nolte na konte už v roku 1965, keď kšeftoval s falošnými dokumentmi. Dostal vysokú pokutu a trest na 45 rokov, neskôr mu bol ale zrušený. 

Samotný Nick Nolte nakoniec napísal o svojom živote knihu s názvom Rebel: Môj život mimo hraníc. „Najlepšia cesta, ako sa vysporiadať so svojimi najväčšími chybami, je hovoriť o nich. S každým, vrátane Boha,” povedal herec pre AP. 

Drogy, alkohol, zatknutia: Zo
Zdroj: Rebel

Drogy, alkohol, zatknutia: Zo
Zdroj: TASR


Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články