Proti Ficovi potrebuje opozícia väčšiu spoluprácu: Zlepenec troch strán nie je alternatíva | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Proti Ficovi potrebuje opozícia väčšiu spoluprácu: Zlepenec troch strán nie je alternatíva

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: SITA
02.12.2015 11:36

BRATISLAVA – Ak trojica pravicových strán KDH, Most-Híd a Sieť hovorí o alternatíve proti Smeru v podobe trojlístka, automaticky podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica hovorí o zlepenci. Ako vyhlásil Fico pred novinármi, ak niekto ponúka akúkoľvek alternatívu založenú na troch stranách proti Smeru, tak hovorí o zlepenci.


„Tieto tri strany nikdy nevedia zložiť väčšinu. Ak chcú tri strany tvoriť alternatívu proti Smeru, musia zobrať štvrtú, piatu, šiestu stranu, aby mali väčšinu. Kto teda hovorí o alternatíve v podobe trojlístka, automaticky hovorí o zlepenci,“ vyhlásil Fico. Podľa neho ak teda niekto hovorí o trojbloku, tak je neúprimný k voličom, pretože musí dodať, že trojblok to nikdy nedá dohromady, pretože by to bol nový zlepenec.

Strane Most-Híd sa nepodarilo v utorok dosiahnuť očakávania, aby trojica pravicových strán Most-Híd, KDH a Sieť povedala, že chcú vytvoriť možnosť budúcej vlády bez Smeru-SD, v ktorej by mali byť spolu. Ako povedal predseda strany Most-Híd Béla Bugár, táto alternatíva neprešla pre predsedu Siete Radoslava Procházku, ktorý má svoju predstavu. „My mu ju neberieme, len si myslíme, že to, čo bude po voľbách, musíme riešiť až po nich,“ povedal. Podľa Bugára cieľom Mosta-Híd je, aby po voľbách vznikla vláda pravicových strán. „Nám ide o spoluprácu troch strán, ktorá by mohla byť základom budúcej stabilnej vlády a mohla by podnietiť voličov, aby išli k volebným urnám. Aby voliči začali veriť, že je tu alternatíva,“ vyhlásil. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články