Skutočný dovolenkový hrdina: Poľský policajt zachránil v Egypte dievčatko (5) pred smrťou | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Skutočný dovolenkový hrdina: Poľský policajt zachránil v Egypte dievčatko (5) pred smrťou

Zdroj: Policja Wielkopolska
06.09.2019 15:18

POZNAŇ - Seržant Patryk Chrastek z vodnej polície v poľskej Poznani, ktorý v súčasnosti so svojou rodinou dovolenkuje v Egypte, ukázal, že pri záchrane ľudského života neplatí žiadne voľno. Napriek tomu, že si užíval chvíle oddychu, nestratil ostražitosť a z hotelového bazéna zachránil topiace sa 5-ročné dievčatko. Keby nebolo jeho rýchlej reakcie, bezstarostné kúpanie sa by dopadlo tragicky.


Desivý priebeh exotickej dovolenky: Sen sa zmenil na bolesť, rodičom umieral synček (1) pred očami

Podľa informácií veľkopoľskej polície, ktorá ich zverejnila na svojej webovej stránke, došlo k uvedenej udalosti v jednom z letovísk v egyptskej Hurghade 3. septembra približne o 17. hodine miestneho času.

Skutočný dovolenkový hrdina: Poľský
Zdroj: Policja Wielkopolska

Patryk Chrastek sa kúpal v bazéne so svojou rodinou, keď si všimol topiace sa dievčatko, ktoré sa náhle ponorilo pod hladinu. Žiadny z okolitých ľudí však na to nereagoval. Seržant preto okamžite priplával k dieťaťu, vytiahol ho z vody a odniesol na breh.

Skutočný dovolenkový hrdina: Poľský
Zdroj: Policja Wielkopolska

Dievčatko potom začalo vypľúvať vodu a lapať po dychu, bolo veľmi vystrašené. Po chvíli k nemu pribehol jeho otec. Ako sa ukázalo, dievčatko využilo nepozornosť svojich rodičov a vzdialilo sa. Vďaka Patrykovej ostražitosti tak výlet egyptskej rodiny nemal tragické následky.

Skutočný dovolenkový hrdina: Poľský
Zdroj: Policja Wielkopolska

"Otec mnohokrát poďakoval za záchranu svojho dieťaťa - arabským ďakujem, čiže shukran. A tak sa poznanský policajt na dovolenke, vzdialený viac ako 4 000 kilometrov od domova, stal hrdinom letoviska," pochválila sa v stredu veľkopoľská polícia.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články