Nedeľa, 28. máj 2023. Meniny má Viliam, zajtra Vilma.

Obrovský percentuálny zvrat: V najnovšom prieskume Hlas prvýkrát stráca, predbehla ho táto strana!

Ilustračné fotoGaléria fotiek (3)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images, Topky/Ramon Leško, Vlado Anjel, Ján Zemiar

BRATISLAVA - Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali počas mája, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 21,3 percenta hlasov. Nasleduje Progresívne Slovensko so 14,2 percenta a Hlas-SD so 14 percentami hlasov. Vyplýva to z volebného modelu agentúry NMS Market Research, o ktorom informoval denník Sme.


Hnutie Republika by skončilo štvrté so ziskom 8,7 percenta hlasov. Nasledujú OĽaNO so 7,3 percenta a SaS s 6,2 percenta hlasov. So ziskom 5,9 percenta by skončila Sme rodina a do parlamentu by sa dostalo aj KDH so ziskom 5,5 percenta hlasov.

Archívne video: SASKA predstavuje ďalšie tváre kandidátky

Obrovský percentuálny zvrat: V
Galéria fotiek (3)
Zdroj: NMS Market Research

Do parlamentu by sa nepozrel Danko, kotlebovci či Heger

Pred bránami parlamentu by ostala SNS (3,1 percenta), Demokrati (2,7 percenta) i Aliancia (2,6 percenta). Za nimi nasleduje ĽSNS (1,7 percenta), Národná koalícia (1,5 percenta) a so ziskom jedného percenta strana Za ľudí.

Nová strana Demokrati
Galéria fotiek (3)
Nová strana Demokrati
Zdroj: Topky/ Vlado Anjel

Komunisti, Dzurinda a Jablko by neprešli ani cez jedno percento

Zhodne po 0,9 percenta hlasov by dostalo Jablko a Modrí - Európske Slovensko. Za nimi nasledujú Maďarské fórum (0,7 percenta), Komunistická strana Slovenska (0,5 percenta), Socialisti.sk (0,4 percenta) a Život - Národná strana (0,2 percenta). Agentúra zbierala dáta kombináciou on-line zberu a telefonického prieskumu na vzorke 1233 respondentov v termíne od 3. do 17. mája.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články