Pondelok, 3. október 2022. Meniny má Stela, zajtra František.

Chvíľka nepozornosti stála chodkyňu (†80) život: Vošla do jazdnej dráhy električky

Galéria fotiek (1)
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Na Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu v Bratislave sa v stredu (17. 11.) krátko pred 17.30 h stala nehoda. Do jazdnej dráhy električky vošla 80-ročná chodkyňa, ktorá nehodu neprežila. Informuje o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave na sociálnej sieti.


Podľa polície vodič električky zrážke zabrániť nedokázal vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť medzi električkou a chodkyňou. "Žena bola privolanou rýchlou zdravotníckou pomocou prevezená do jednej z nemocníc, kde zraneniam podľahla," uviedla polícia. Vyšetrovaním okolností tejto nehody sa zaoberajú policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave.

Chodci sú povinní dať električke prednosť 

Krajská polícia opäť zdôrazňuje chodcom, že sú povinní dať električke prednosť aj na neriadených priechodoch pre chodcov. "Je potrebné si uvedomiť, že električka v porovnaní s autami, pred ktorými majú prednosť, má výrazne dlhšiu brzdnú dráhu a vodič električky okrem brzdenia nemá inú možnosť, aby zrážke zabránil. Náhlym vstupom do jazdnej dráhy električky ohrozujú chodci svoj život, ale aj život a zdravie cestujúcich v električke, ktorí pri použití núdzovej brzdy vodičom električky môžu spadnúť a zraniť sa," dodala polícia.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články