Utorok, 27. júl 2021. Meniny má Božena, zajtra Krištof.

Remišovej výhražné slová: Ak prejde tento návrh Sme rodina, tak je to pre nás signál pre odchod z vlády

Remišová varovala pred odchodom z vlády.
Remišová varovala pred odchodom z vlády.
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
16.05.2021 14:00

BRATISLAVA - Tzv. červenú čiaru a signál na odchod z vlády by pre stranu Za ľudí predstavovalo to, ak by v parlamente prešiel návrh Sme rodina na zmenu kolúznej väzby v súčasnom znení. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to uviedla predsedníčka strany, vicepremiérka Veronika Remišová.


"Chceme, aby prešiel vládny návrh a aby bola na znení úpravy dohoda v koalícii," povedala. Avizovala, že v pondelok sa témou kolúznej väzby a legislatívnej úpravy bude zaoberať koaličná rada.

V súvislosti s oponentom v diskusii, podpredsedom Smeru-SD Ladislavom Kamenickým, skonštatovala, že Smer-SD vyvíja obrovský tlak na to, aby sa z väzby dostali jeho nominanti, ktorí sú obvinení.

Poslanci Národnej rady pokračujú v schôdzi v utorok: Hlasovať majú o kolúznej väzbe

Kamenický v reakcii upozornil, že zmena podmienok kolúznej väzby neznamená oslobodenie obvinených. "Je to klamstvo, ktoré sa tu šíri," poznamenal smerom k vyjadreniam koalície. Je presvedčený, že inštitút kolúznej väzby sa v súčasnosti zneužíva, nátlak na obvinených, ktorý predstavuje, prirovnal k stredoveku.

Remišová sa v relácii vyjadrila aj k ďalšiemu odchodu zo strany. "Ak niekto chce odísť, musí si vždy nájsť dôvod," povedala v súvislosti s odchodom Andrey Letanovskej. Na otázku, či cíti podporu v strane, zdôraznila, že politici by sa nemali zaoberať svojimi problémami alebo problémami v strane, ale tým, čo trápi ľudí.

Neodpovedala priamo, či sa uskutoční snem a voľba nového predsedu, respektíve či to sama bude iniciovať. "Ak k tomu diskusia v strane príde, budeme sa tým zaoberať, ale opakujem, že by sme sa mali zamerať na tvrdú prácu pre ľudí," zdôraznila.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Facebook/ Veronika Remišová

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články