Pondelok, 20. september 2021. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií zastavil konanie voči Ňarjašovi

Erik Ňarjaš
Erik Ňarjaš
Zdroj: TASR/Michal Svítok
17.05.2021 16:58

BRATISLAVA - Výbor Národnej rady (NR) SR pre nezlučiteľnosť funkcií zastavil v pondelok konanie voči poslancovi Erikovi Ňarjašovi (OĽANO). Výbor sa ním zaoberal pre podozrenie z reklamy na sociálnej sieti, ktorá sa týkala energetického nápoja. Potvrdil to predseda výboru Boris Susko (Smer-SD).


Ňarjaš pózoval na fotografii spoločnosti Pilot Energy Slovakia. Výboru podala podnet Transparency International Slovensko (TIS). Ňarjaš mal podľa TIS porušiť zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov. Podľa zákona totiž nesmie používať svoju osobu na reklamu. Poslanec na fotografii pózuje pred automobilom oblepeným reklamou, zároveň balenie nápoja drží na pleci. Súčasťou reklamy bola aj výzva na účasť na celoplošnom testovaní.

Výbor zároveň podľa Suska riešil viacerých verejných činiteľov, ktorí nepodali majetkové priznania do 30 dní od ujatia sa funkcie. "Vo väčšine tam boli také prípady, že sa nevzdali konateľstva v obchodných spoločnostiach," podotkol Susko. Výbor začal aj nové konania voči tým, ktorí podali svoje oznámenia po uplynutí 30 dní alebo nepodali oznámenie vôbec po uplynutí tejto lehoty.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články