Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

Koalícia má zmysel napriek konfliktom: Predčasné voľby sú katastrofa, tvrdí Remišová

Veronika Remišová
Veronika Remišová
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
19.05.2021 15:41

BRATISLAVA - Hoci sú vo vládnej koalícii konflikty, je lepšia ako akákoľvek iná alternatíva. Predčasné voľby by boli pre Slovensko katastrofou. Myslí si to vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí). Deklarovala, že koalícia pre ňu bude mať zmysel, dokým bude môcť plniť vládny program a sľuby voličom pri zlepšovaní fungovania štátu a podobne.


"Napriek tomu, že tu máme osobné konflikty, ktoré nie sú pekné, a myslím si, že by sa nemali diať a mali by sa riešiť kultivovaným spôsobom, nemali by sme obťažovať občanov vnútornými osobnými konfliktmi, mali by sme si problémy vyriešiť, na to nás občania platia. Napriek tomu budem hovoriť, že táto vládna koalícia zmysel má," skonštatovala.

Poznamenala, že hoci počas vládnej krízy niektorí pripúšťali predčasné voľby, ona trvala na tom, že by boli katastrofou pre Slovensko. Považuje za úlohu politikov, aby pracovali na zlepšeniach a nezaoberali sa osobnými problémami či osobnou nespokojnosťou. "Pokiaľ budeme môcť plniť programové vyhlásenie vlády, to, čo sme sľúbili ľuďom, to znamená reformy v zlepšovaní štátu, vo fungovaní štátu, v eurofondoch, v zdravotníctve, v školstve, dovtedy si budem myslieť, že táto vládna koalícia zmysel má," uzavrela.

Veronika Remišová
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Veronika Remišová
Zdroj: Topky/Vlado Anjel


Galéria

Veronika Remišová Veronika Remišová Veronika Remišová

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Topky/ Vlado Anjel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články