Štvrtok, 23. september 2021. Meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.

Bittó Cigániková je optimistka: Takto sa vyjadrila o návrhu o kolúznej väzbe

K návrhu o kolúznej väzbe sa rodí kompromis., tvrdí Bittó Cigániková.
K návrhu o kolúznej väzbe sa rodí kompromis., tvrdí Bittó Cigániková.
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
16.05.2021 14:03

BRATISLAVA - K návrhu o kolúznej väzbe sa rodí kompromis. V nedeľnej diskusnej relácii televízie Markíza Na telo to uviedla poslankyňa Národnej rady (NR) SR Jana Bittó Cigániková (SaS). Detaily kompromisu podľa nej ešte nie sú známe.


Poslanec NR SR György Gyimesi (OĽANO) tvrdí, že klub bude v pondelok (17. 5.) diskutovať o kolúznej väzbe. Poznamenal, že sa musia zjednotiť. Nevylúčil v diskusnej relácii ani to, že by sa v klube dohodli na voľnom hlasovaní. "Je to spor medzi Máriou Kolíkovou a Sme rodina. My by sme sa chceli od toho držať bokom," povedal Gyimesi.

Osobne si myslí, že ak by sa posunul návrh poslankyne Sme rodina Petry Hajšelovej do druhého čítania, bol by dostatok času, aby sa návrh upravil a prišlo k dohode.

Nezaradený poslanec Matúš Šutaj Eštok poznamenal, že ho vyrušuje, že sa ministerka spravodlivosti nedrží faktov a rozumie návrhu od Sme rodina. Ako tvrdí, kolúzna väzba sa podľa neho stala nástrojom "na týranie". Potvrdil, že si ctí prezumpciu neviny.

Tragédia v rodine Janky Bittó Cigánikovej: Jej exmanžel prehral boj so zákernou chorobou

Rokovania o dôveryhodnosti Kolíkovej (Za ľudí) nepovažujú v OĽANO za uzavreté, povedal Gyimesi. Avšak nepredpokladá, že by prišiel z klubu OĽANO návrh na ďalšie odolávanie šéfky rezortu spravodlivosti.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Topky/Vlado Anjel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články