Utorok, 20. apríl 2021. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

Prezidentka k ceste Matoviča do Ruska: Mala by zmysel, ak by sa získali údaje o Sputniku V

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
Zdroj: TASR - Martin Baumann
08.04.2021 16:00

BRATISLAVA - Cesta ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) do Moskvy by mohla byť zmysluplná, keby jej výsledkom bolo dodanie informácií k vakcíne Sputnik V zo strany Ruska. Vo štvrtok to povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová.


"S touto cestou je spojených zatiaľ viac otázok než odpovedí. Budem k nej vedieť zaujať stanovisko po tom, aké výsledky vyrokoval, alebo čo bolo predmetom tejto cesty," povedala hlava štátu. Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) vo štvrtok oznámil, že výrobca Sputnika V ústavu nedodal približne 80 percent dát nevyhnutných na jeho zhodnotenie. Ako informovala šéfka ústavu Zuzana Baťová, prijatie záveru o pomere prínosov a rizík neumožnili nedostatok a nekonzistentnosť údajov.

Rovnako dodala, že vakcíny dovezené na Slovensko sa nedajú porovnávať s tými používanými v zahraničí, keďže ich spája len názov. Minister financií vedie v Moskve technické rokovania o ruskej vakcíne Sputnik V. Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) deklaroval, že nejde o geopolitiku, ale o snahu zabezpečiť pre obyvateľov Slovenska čo najviac vakcín.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Facebook/Úrad vlády SR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články