Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

V noci poriadne prituhne: Na viacerých miestach môže klesnúť teplota na -18 stupňov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Erika Ďurčová
27.01.2021 20:45

POPRAD - Vo viacerých častiach stredného a východného Slovenska môže do štvrtkového (28. 1.) rána klesnúť teplota na mínus 18 stupňov Celzia. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojej webovej stránke.


Výstrahy boli vydané pre okresy Námestovo, Dolný Kubín, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Brezno, Revúca, Rožňava, Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Levoča, Spišská Nová Ves, Gelnica, Košice-okolie, Prešov, Sabinov, Bardejov, Svidník, Stropkov a Medzilaborce.


Najlepšie počasie nájdete TU.


"Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch," uvádzajú meteorológovia. Výstrahy platia do štvrtka do 7.00 h.

V noci poriadne prituhne:
Zdroj: SHMÚ

Na viacerých miestach západného Slovenska upozorňuje SHMú na poľadovicu

Na viacerých miestach západného a juhozápadného Slovenska možno očakávať tvorbu poľadovice. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na webovej stránke.

Výstrahy vydal pre okresy Skalica, Senica, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Trnava, Hlohovec, Nitra, Galanta, Šaľa a Nové Zámky. Výstraha platí od štvrtka (28.1.) od 18.00 h do piatka (29.1.) do 10.00 h.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články