Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

Počasie, ktoré mnohých nepoteší: Väčšinu Slovenska potrápi poľadovica aj silný vietor

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
19.01.2021 20:28

BRATISLAVA - Sneženie, poľadovica, snehové jazyky či záveje aj vietor na horách potrápia veľkú časť Slovenska až do stredajšieho (20.1.) doobedia. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe.


Výstraha prvého stupňa pred snežením platí až do stredy 6.00 h pre Košický a Prešovský kraj. Meteorológovia upozorňujú, že tu môže napadnúť desať až 15 centimetrov nového snehu. Pre Bratislavský, Trenčiansky, Košický, Nitriansky a Trnavský kraj platí výstraha pred poľadovicou. Jej výskyt môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Najlepšie počasie nájdete na Predpovede.sk  

So snehovými jazykmi a závejmi musia počítať obyvatelia Trenčianskeho, Košického, Nitrianskeho, Prešovského a Žilinského kraja. SHMÚ varuje, že tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity.

Poľadovica, sneh aj vietor
Zdroj: SHMÚ

So silným vetrom na horách je nutné rátať v Banskobystrickom, Prešovskom a Žilinskom kraji. Meteorológovia očakávajú výskyt vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu, prípadne v nárazoch rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu.


Galéria

Ilustračné foto Poľadovica, sneh aj vietor

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články