Utorok, 13. apríl 2021. Meniny má Aleš, zajtra Justína.

PREDPOVEĎ POČASIA Týždeň sa začne mrazivo: Teploty môžu klesnúť až na -20°C! V piatok sa oteplí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Attila Balazs/MTI via AP
17.01.2021 18:00

BRATISLAVA - Už tradične namiesto zasnežených Vianociach máme poriadnu zimu až v polovici januára. Na viacerých miestach Slovenska je snehová prikrývka a zdá sa, že inak to nebude ani nasledujúci týždeň. V niektorých oblastiach nás čakajú poriadne mrazy.


Pondelok

V noci bude jasno až polojasno, na východe aj zväčšená oblačnosť. Veľmi chladno. Najnižšia nočná teplota bude -9 až -17, v dolinách a kotlinách miestami -17 až -25 stupňov. Bezvetrie alebo slabý vietor. Cez deń bude jasno až polojasno. Popoludní v západnej polovici pribúdanie oblačnosti a miestami slabé sneženie. Chladno. Najvyššia denná teplota -6 až -1, na severe -11 až -6 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -10 st. 

Počasie na Slovensku.
Zdroj: Predpovede.sk

Výstrahy na Slovensku
Zdroj: SHMÚ

Utorok

Oblačno až zamračené, spočiatku vo východnej polovici miestami aj zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach, v južnej polovici miestami, sneženie alebo snehové prehánky, na juhozápade cez deň aj zmiešané zrážky.

Počasie na Slovensku.
Zdroj: Predpovede.sk

Výstrahy na Slovensku
Zdroj: SHMÚ

Najnižšia nočná teplota -7 až -13, v severnej polovici stredného a východného Slovenska väčšinou -14 až -21, na juhozápade -1 až -7 st. Najvyššia denná teplota -1 až +5, na severe a východe väčšinou -7 až -1 st. Slabý, cez deň prevažne južný vietor 2 až 8 m/s (5 až 30 km/h).

Streda

Oblačno až zamračené a na mnohých miestach sneženie, v nižších polohách postupne aj dážď so snehom alebo dážď. Ojedinele tvorba poľadovice. Cez deň od západu ustávanie zrážok a čiastočné zmenšovanie oblačnosti. Oteplenie.

Počasie na Slovensku.
Zdroj: Predpovede.sk

Najnižšia nočná teplota 1 až -4, v údoliach stredného a východného Slovenska ojedinele okolo -6 st. Najvyššia denná teplota 0 až 5, na juhozápade a juhu stredného Slovenska okolo 7 st. Prevažne južný vietor 2 až 8 m/s (5 až 30 km/h).

Štvrtok

Prevažne veľká, miestami prechodne aj zmenšená oblačnosť. Lokálne hmlisto. Miestami, najmä na strednom Slovensku, mrholenie alebo slabý dážď, vo vysokých polohách sneženie. V noci ojedinele tvorba poľadovica.

Počasie na Slovensku.
Zdroj: Predpovede.sk

Veterno a teplo. Najnižšia nočná teplota 3 až -3 st. Najvyššia denná teplota 3 až 8, na juhozápade a miestami aj na juhu stredného Slovenska 8 až 12 st.

Piatok

Oblačno až zamračené a lokálne aj hmlisto. Miestami mrholenie alebo dážď, vo vysokých polohách sneženie. Naďalej teplo. Najnižšia nočná teplota 6 až 0 st. Najvyššia denná teplota 3 až 8, na juhozápade a juhu stredného Slovenska 8 až 12 st.

Počasie na Slovensku.
Zdroj: Predpovede.sk

Podrobenjšiu predpoveď počasia nájdete na Predpovede.sk


Galéria

Ilustračné foto Počasie na Slovensku. Výstrahy na Slovensku Počasie na Slovensku. Výstrahy na Slovensku Počasie na Slovensku. Počasie na Slovensku. Počasie na Slovensku.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články