Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

KORONAVÍRUS V Košiciach malo testovanie hladký priebeh: Účasť bola nižšia

Plošné testovanie v Košiciach
Plošné testovanie v Košiciach
Zdroj: TASR/František Iván
16.01.2021 19:19

KOŠICE – Počas druhého víkendu plošného testovania obyvateľov na nový koronavírus, ku ktorému pristúpila košická samospráva pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu v regióne, boli čakacie časy v odberových miestach minimálne. Antigénovými testami sa v sobotu prišlo otestovať menej ľudí oproti minulému týždňu.


"Ľudia sa asi báli zimy, bolo tu dnes mínus deväť, tak sa im asi nechcelo ísť z domu, alebo chceli ísť do prírody," povedal hovorca mesta Vladimír Fabian s tým, že prípadné obavy obyvateľov z dlhých minút strávených na zime boli zbytočné. "Vôbec sa nečaká, je to pohodlné," skonštatoval. Aj keď samospráva avizuje nižšiu účasť, presný počet otestovaných osôb zverejní mesto v nedeľu 17. januára.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Testovanie na 63 odberových miestach a tiež prostredníctvom mobilnej odberovej jednotky na testovanie v útulkoch pre ľudí či osadách bude pokračovať aj v nedeľu v čase od 9.00 h do 17.00 h. V rovnakom čase sa v nedeľu testovanie uskutoční aj v meste Medzev a obciach Budimír a Veľká Ida. Plošné testovanie počas tohto víkendu avizovali aj obce Belža, Nový Salaš a Slanská Huta. V obci Rešica sa testovanie na požiadavku zastrešujúceho lekára presúva na utorok 19. januára. Obce z okresu Košice-okolie sa rozhodli pridať k aktivite Košíc vzhľadom na nepriaznivú epidemiologickú situáciu v regióne. Antigénové testovanie zároveň realizuje aj košická oceliareň.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články