°C

Utorok, 26. január 2021. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

AKTUÁLNE Lučanského plánovaný výsluch: VIDEO NAKA zadržala bývalého policajného prezidenta

Daniel Lipšic
Daniel Lipšic
Zdroj: Ján Zemiar
03.12.2020 09:30

BRATISLAVA - V rámci stredajšej akcie Judáš NAKA zadržala a obvinila hneď niekoľko ľudí. Asi najzvučnejším menom spomedzi obvinených je bývalý policajný prezident Milan Lučanský. Toho sa však zadržať nepodarilo, pretože bol v Chorvátsku. Vypovedať mal dnes v skorých ranných hodinách.


Aktualizované o 09:39

Na policajné prezídium prišiel aj advokát Peter Erdős, ktorý zastupuje obvineného Petra Gašparoviča. Erdős je aj advokátom Moniky Jankovskej.

Aktualizované o 09:37

Vyjadrenie advokáta Daniela Lipšica

Aktualizované o 09:36

Prišiel aj advokát Milana Lučanského Matúš Beresecký.

Aktualizované o 09:20

Bývalého policajného prezidenta priviezli do budovy policajného prezídia bočným vchodom v civilnom aute. Jeho výsluch je plánovaný na 09:30.

Aktualizované o 08:28

Milan Lučanský má byť podľa medializovaných informácií už v rukách polície. O jeho zadržaní však nevedia ani advokáti obvinených. Pôvodne sa mal dostaviť na políciu vypovedať okolo šiestej ráno. Advokát obvineného Borisa Beňa, Daniel Lipšic, hovoril, že Lučanský na výsluch neprišiel, vyšetrovateľ ho preto poslal preč s tým, že mu majú zavolať, keď sa Lučanský dostaví. 

Lučanského, ktorý mal o šiestej ráno prísť z Chorvátska na policajného prezídium, čakali pred budovou aj novinári. Tam však neprišiel. Kde ho mala polícia zadržať, zatiaľ nie je známe.

Akcia Judáš

V rámci akcie Judáš zadržali a obvinili osem ľudí - medzi nimi sú Milan Lučanský, Boris Beňa, Peter Gašparovič, Jozef Rehák, Marián Kučerka, Daniel Čech, Ladislav Vičan, Norbert Bödör. Posledný menovaný je vo väzbe pre iné trestné činy. Bývalí policajti sú obvinení z rôznych závažných trestných činov, ako napríklad podplácanie či vydieranie. 

Zásahy NAKA pokračujú: VIDEO Obvinili Lučanského! Polícia zadržala viacero osôb

Obvinenie generála Milana Lučanského je postavené hlavne na výpovedi exsiskara Františka Bohma zadržaného počas akcie Božie mlyny. Bývalý policajný prezident je obvinený z toho, že mal za peniaze od Bohma zabezpečovať jeho beztrestnosť. Na krku má aj obvinenie z korupcie.

Bol v Chorvátsku

Milana Lučanského teda v stredu nezadržali, pretože sa zdržiaval v Chorvátsku. Televízii Joj sa s ním podarilo spojiť. Potvrdil, že smeruje na Slovensko a ak bude vyzvaný, zúčastní sa výsluchu. Podľa našich informácií bol jeho výsluch plánovaný na dnes na šiestu hodinu rannú. 

Daniel Lipšic
Zdroj: Ján Zemiar

Daniel Lipšic
Zdroj: Ján Zemiar

Na policajné prezídium sa dostavil aj advokát Daniel Lipšic, ktorý zastupuje obvineného prvého námestníka SIS Borisa Beňa. Aj ten potvrdil, že Milan Lučanský mal vypovedať, avšak na výsluch sa nedostavil. 

"Pôvodne bol plánovaný jeho výsluch. No zatiaľ neprišiel," povedal Lipšic. Advokát dodal, že jeho klient sa cíti byť nevinný. Kde sa momentálne Lučanský nachádza a či príde vypovedať, zatiaľ nie je známe. Na policajné prezídium neprišiel ani jeho advokát Matúš Beresecký. Telefón, cez ktorý Lučanský včera komunikoval, je dnes nedostupný.


Galéria

Daniel Lipšic Daniel Lipšic Daniel Lipšic

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Ivan Mego, ada
VIDEO: Ivan Mego

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články