°C

Štvrtok, 28. január 2021. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

O väzbe pre policajného exprezidenta sa bude rozhodovať cez víkend: Na krku má aj obvinenie z korupcie

Milan Lučanský
Milan Lučanský
Zdroj: TASR – Jakub Kotian
04.12.2020 19:00

BRATISLAVA - Sudca pre prípravné konanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku má rozhodovať o návrhu na vzatie do väzby policajného exprezidenta Milana Lučanského v nedeľu. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.


Ostane Lučanský za mrežami? Prokurátor podal návrh na väzbu, rozhodovať bude súd

Aj o ďalších šiestich osobách, ktoré boli zadržané v rámci policajnej akcie Judáš, sa má rozhodovať počas víkendu. V sobotu (5. 12.) v prípade obvinených Jozefa Reháka, Daniela Čecha a Ladislava Vičana. V nedeľu okrem policajného exprezidenta aj o návrhu na väzobné stíhanie pre Borisa Beňa, Petra Gašparoviča a Mariána Kučerku.

Milan Lučanský
Milan Lučanský
Zdroj: TASR/Martin Baumann

V prípade obvinili podľa polície osem osôb. Ide o ľudí, ktorí pôsobili a niektorí stále pôsobia vo vysokých funkciách Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby a Kriminálneho úradu finančnej správy.

Trestnej činnosti sa mali dopúšťať dlhodobo, a to minimálne v ôsmich skutkoch. Obvinenie sa týka prijímania úplatku, podplácania, založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a tiež ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.


Galéria

Prezident policajného zboru Milan Milan Lučanský Milan Lučanský

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články